ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyonu

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyonu

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü, 2021-2027 yıllarını kapsayan Uluslararasılaşma Stratejik Planı kapsamındaki hedefleri doğrultusunda, Erasmus+ Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına Erasmus Okul Eğitimi Akreditasyon Belgesi ve Erasmus Mesleki Eğitim Akreditasyon Belgesi almak için başvuru yapmıştır. Başvurularımız, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından başarılı bulunmuş ve Müdürlüğümüz iki alanda Erasmus+ Akredite Kurum onayı almıştır. 

 

Erasmus Akreditasyonu Nedir? 

 

Erasmus Akreditasyonu, Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim alanlarında sınır ötesi değişim ve işbirliği yapmak isteyen kurum/kuruluşlar için bir araçtır. Erasmus Akreditasyonunun genel hedefi; Avrupa öğretim ve öğrenim boyutunun güçlendirilmesi amacıyla içerme, çeşitlilik, hoşgörü? ve demokratik katılım değerlerinin teşvik edilmesi ile Avrupa mirası ve çeşitlilikteki zenginlik hakkında bilgi edinmek ve Avrupa genelinde profesyonel ağların geliştirilmesini desteklemektir. Akreditasyon belgesi; eğitim kurumlarının proje başvurularını kolaylaştırmaya, yükseköğretim kurumlarının biraraya gelerek işbirliği yapmalarına ve gençlik alanındaki kurum ve kuruluşların Avrupa Dayanışma Programı kapsamında proje başvurusu yapabilmelerine imkân tanır. 

Erasmus Akredite Kurumu olarak Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Ana Eylem 1 fırsatlarına daha basitleştirilmiş erişim elde edecektir. İlgili alanda basitleştirilmiş yıllık finansman çağrılarına, akredite projeler sunacaktır. Bu projeler, Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü uhdesinde bulunan okul ve kurumlarımızın Zonguldak 5 Yıllık Uluslararasılaşma Stratejisi amaç ve hedeflerine katkı sağlayacak hareketlilik başvuruları yapmalarına fırsat sağlamaktadır. 

 

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü Erasmus Akreditasyonuna Okul / Kurumlar Nasıl Dahil Olabilir? 

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü Erasmus Akreditasyonu kapsamında bu fırsatlardan yararlanmak isteyen okul ve kurumlarımız, Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan Erasmus+ Program Rehberi'nde yayınlanan usul / esasları ve Müdürlüğümüzce hazırlanan Zonguldak MEM Erasmus+ Akreditasyon Programı 2022 Çağrı Dönemi Başvuru Rehberini esas alarak Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü hareketlilik başvurularını sunabilirler. Zonguldak MEM tarafından oluşturulacak komisyon değerlendirmesi sonucunda başarılı bulunan okullar, sunacakları başvuruların içeriğine göre konsorsiyum üyesi olarak öğrenici ve personel hareketlilik fırsatlarından yararlanabilirler. 


26-12-202226-12-2022Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü 2021 Yılı Mesleki Eğitimi Akreditasyonu alanında başvuruları kabul edilen ve 2022 yılı içerisinde yapılacak olan hareketlilik ve proje çalışmalarında konsorsiyum üyesi olarak belirlenen okullarımızı tebrik ederiz.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü 2022 Yılı Okul Eğitimi Akreditasyonu alanında başvuruları kabul edilen ve 2023 yılı içerisinde yapılacak olan hareketlilik ve proje çalışmalarında konsorsiyum üyesi olarak belirlenen okullarımızı tebrik ederiz.

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.