ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yenilikçi Sınıflar, Sürdürülebilir Yarınlar: Sınıf Öğretmenleri Yapay Zekâ Destekli Dijital Hikâyeler Geliştiriyor" adlı projenin açılış töreni gerçekleştirildiZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi koordinesinde, TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Zonguldak'ta desteklenmeye değer bulunan tek çalışma olma niteliği taşıyan "Yenilikçi Sınıflar, Sürdürülebilir Yarınlar: Sınıf Öğretmenleri Yapay Zekâ Destekli Dijital Hikâyeler Geliştiriyor" adlı projenin açılış töreni gerçekleştirildi.

Törene; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın İsmail Hakkı Özölçer, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan, akademisyenler ve öğretmenler katıldılar.

Törende açılış konuşması gerçekleştiren İl Müdürümüz:" Günümüz dünyasında teknoloji hızla gelişiyor ve yaşamın her alanında köklü değişiklikler yaratıyor. Hızla değişen dünyada eğitim sistemimizin de bu değişime ayak uydurması kaçınılmaz. Teknolojinin hızla ilerlediği bu çağda, eğitim yöntemlerimizi de güncelleyerek öğrencilerimize daha etkili ve ilgi çekici öğrenme deneyimleri sunmak zorundayız. Yapay zekâ bu noktada bizlere çok önemli fırsatlar sunuyor. Öğrencilerimizi 21. yüzyılın dünyasına hazırlamak ve geleceğin parlak zihinlerini yetiştirmek için eğitimde yenilikçi yaklaşımları benimsemek ve uygulamak hepimiz için bir zorunluluktur. Bu vesileyle, eğitimde yapay zekâ destekli hikâyelerin önemini vurgulamak ve bu alanda yapılacak çalışmaları teşvik etmek istiyorum."

24-06-202424-06-202424-06-202424-06-202424-06-202424-06-2024

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.