ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE'NİN İLK PETROL VE DOĞAL GAZ TEMALI MESLEK LİSESİ KURULUYOR

TÜRKİYE'NİN İLK PETROL VE DOĞAL GAZ TEMALI MESLEK LİSESİ KURULUYOR

Bakanlığımız ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı arasında petrol ve doğalgaz sanayisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla, Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Sadri ŞENSOY, TPAO Genel Müdürü Sayın Melih Han BİLGİN, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER, Milletvekillerimiz Sayın Polat TÜRKMEN ve Sayın Ahmet ÇOLAKOĞLU, Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ, Çaycuma Kaymakamı Sayın Mehmet GÖZE, Filyos Belediye Başkanı Sayın Ömer ÜNAL, Daire Başkanı Sayın Korkut KOÇAK, TPAO Genel Müdürlüğü yetkilileri, ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN'ın katılımıyla ilimizde petrol ve doğalgaz alanında ihtisaslaşacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin inşa edilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Filyos'ta kuracak okulun Türkiye'de bir ilk olacağını vurgulayan Bakan Yardımcımız Sayın Sadri ŞENSOY, "Millî Eğitim Bakanlığı olarak biz bugüne kadar edindiğimiz tüm birikimleri buraya aktaracağız. Gerek yönetici, gerek öğretmen gerekse teknik altyapı açısından tüm imkânlarımızı aktaracağız. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, okulumuzun tüm eğitim öğretim fiziki ortamlarını yapacak. Bizler de bunun içindeki tüm donatıyı en iyi şekilde son teknolojiyle sağlayacağız." dedi. 

TPAO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Melih Han Bilgin de petrol ve doğal gaz sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirmek için bir program başlatacaklarını belirterek "Gençler geleceğimiz, geleceğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Devletin bütün kurumları müşterek bir hedefe kilitlendiğinde işlerin ne kadar bereketli çabuk sonuçlanabildiğini gördük. Daha da göstereceğiz inşallah..." diye konuştu. 

İş birliği kapsamında ilki ilimizde olmak üzere petrol ve doğal gaz alanında ihtisaslaşacak mesleki ve teknik Anadolu lisesinin inşa edilmesi; okul binası, sosyal donatım alanları, barınma alanları ve ek eğitim alanlarının TPAO tarafından yaptırılması ve mutabık kalınması halinde Türkiye'nin diğer petrol üretim yerleşkelerinde de okullar inşa edilmesi amaçlanıyor.

04-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.