ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi

Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi

 

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı´nın koordinasyonunda ve Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde 22 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürütülen ve 10 Ekim 2017 tarihi itibarıyla sonlanan Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi kapsamında hazırlanan Hayat Boyu Öğrenme Portalı " http://www.hbo.gov.tr " adresinde yayına sunulmuştur.

           Kendini geliştirmek, yeni bir meslek veya beceri edinmek isteyen vatandaşlarımızın hayat boyu öğrenme faaliyetlerine tek noktadan erişimlerine imkân sağlayan Hayat Boyu Öğrenme Portalı ile bireyler, öğrenme fırsatlarının yanı sıra İŞKUR tarafından sunulan istihdam fırsatlarından da haberdar olabileceklerdir.

              Portalda, Bakanlığımıza bağlı halk eğitimi merkezleri tarafından sunulan her yaş grubuna yönelik 3000´den fazla ücretsiz kurs ve eğitim programı, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile rehberlik alınabilecek her tür kurum bilgileri yer almaktadır. Bunların yanında çağın ihtiyacı olan uzaktan öğrenmeye imkan sağlayan e-öğrenme içerikleri HBÖ TV altında yayınlanmıştır ve her geçen gün yenileri eklenecektir.

  Hayat Boyu Öğrenme Portalı´nın bilinirliğinin artırılması ve bu portaldan daha fazla vatandaşımızın faydalanabilmesi amacıyla gerekli duyurunun yapılması, ayrıca il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri ile bağlı kurumların internet sitelerinde bağlantı olarak yer verilmesi hususunda gereğini rica ederim.

Mehmet Nezir GÜL

Bakan a.

Genel Müdür V.

 

 

                                                                                                                                                                                            

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.