ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olan Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü coşku ve gururla kutlandı

Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olan Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü coşku ve gururla kutladık.
Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olan Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü coşku ve gururla kutlandı

Bir daha dönmemek üzere gidenleri, tarihin yazdığı en gerçek en şerefli kahramanları anmak üzere İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde; Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" programı, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen programa; Zonguldak Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu, Sayın Valimizin Değerli Eşi Güney Hacıbektaşoğlu Hanımefendi, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Abdürrahim Alan, Vali Yardımcılarımız Sayın Turgut Subaşı ve Sayın Mehmet Türk, İl Jandarma Komutanı Kd.Alb. Sayın Cezmi Yalınkılıç, İl Protokolümüz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan, gazilerimiz, şehit yakınlarımız, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldılar.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında hazırlanan programda; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması, "Çanakkale" temalı videonun izlenmesi, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "Çanakkale Ruhu Ölmez" temalı resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri; Zonguldak Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Abdürrahim Alan, Vali Yardımcımız Sayın Turgut Subaşı tarafından takdim edildi.

Çanakkale; asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır. Türkün ateşten gömlek giydiği bu var olma mücadelesinde milletimizin bağımsızlık uğruna verdiği onurlu mücadeleyi Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri şiir, tiyatro gösterisi, koro ve oratoryo ile sergilediler. Program; Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu, İlimiz Protokolü, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Osman Bozkan ve katılımcılar tarafından coşku, gurur ve heyecanla izlendi. Program sonunda Sayın Valimiz, İlimiz Protokolü ve Sayın İl Millî Eğitim Müdürümüz programın hazırlanmasında görev alan Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek programa yönelik takdir ve beğenilerini ilettiler.

 

18-03-202418-03-202418-03-202418-03-202418-03-202418-03-202418-03-202418-03-202418-03-202418-03-2024

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.