ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toplum Yararına Program Kapsamında İşe Alım Duyurusu

ZONGULDAK ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DUYURULUR

TYP NO: .............

 

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Merkez ve ilçelerdeki okullarda düzenlenecek olan Toplum Yararına Program Kapsamında 4 ay 14 gün süre ile asgari ücretle  
Merkez İlçede  (140) katılımcı,  Kozlu İlçesinde (22) katılımcı, Kilimli İlçesinde (18) katılımcı, Çaycuma İlçesinde (65) katılımcı, Devrek İlçesinde (17) katılımcı, Gökçebey İlçesinde (15) katılımcı, Kdz.Ereğli İlçesinde (99) katılımcı ve Alaplı İlçesinde (29) katılımcı olmak üzere toplam 405 TYP katılımcısı çalıştırılacaktır.

 

Aranan Nitelikler;

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak;
 2. Kuruma kayıtlı olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ifade eder.
 3. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
 4. Emekli ve malul aylığı almamak; kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. Ancak 31/05/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 19 uncu maddesinin birinci fıkrası kapsamında sürekli iş göremezlik ödeneği alanlar TYP'ye katılabilir.
 5. Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç); kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP'ye katılamaz.
 6. 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmekte olan ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olan veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılan kişiler TYP'ye katılamaz.
 7. TYP Yönetmeliğine göre; 27/09/2017 tarihinden itibaren dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olan kişiler başvuru yapamaz. Bu tarihten itibaren bir katılımcı en fazla 9 ay süre ile TYP'den yararlanabilir.
 8. TYP Genelgesi'nin 12/1 maddesine göre noter kura çekiminde Birinci Liste ve İkinci Liste yöntemi uygulanacaktır. Her yaştaki kadınlar ile dezavantajlı gruplar Birinci Listede, 35 yaş altı erkekler ise İkinci Listede yer alacaktır. Kura çekimi birinci listeden başlanacak olup birinci liste tamamlanmadan ikinci listeye geçilemeyecektir.
 9. Başvuru/katılım şartlarının programa başvuru, programa başlama anında ve program süresince korunması zorunludur.
 10. Başvuru başlangıç tarihi aynı gün olan TYP'lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapılabilir.
 11. TYP'lere devam süresince AKS'ye göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.
 12. AKS'de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP'ye katılır.
 13. AKS'ye göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP'ye katılamaz.
 14. Hane gelir şartının programa başlangıç tarihinde sağlanmadığının sonradan tespit edilmesi durumunda; katılımcı, tespit tarihi itibarıyla geçersiz neden ile programdan çıkarılır ve katılımcıya yapılan tüm ödemeler, yükleniciye yapılan ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak yasal faizi ile birlikte tahsil edilir.
 15. TYP'nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamaz.
 16. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP'nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.

İşin Nitelikleri;

 1. İşin süresi 134 (yüzotuzdört) gündür.
 2. Program 07/09/2022 tarihinde başlayıp, 20/01/2023 tarihinde bitecektir.
 3. Sosyal Güvenlik primleri Yüklenici kurum tarafından ödenecektir.
 4. Müracaatlar 25/08/2022 tarihinde başlayıp, 29/08/2022 tarihine kadar saat 23:59'a kadar İŞKUR e-şube ve Alo 170 iletişim hattı üzerinden yapılacaktır. İl Müdürlüğü/Hizmet Merkezinden şahsen başvurular alınmayacaktır.
 5. Gelen müracaatlar sonucu oluşan başvuru listesi üzerinden TYP asil katılımcılar noter kurası yöntemiyle belirlenecektir.
 6. Noter kurası yöntemi sonucu belirlenen asil katılımcılar Zonguldak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zonguldak Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü ilan panolarında ilanen duyurulacaktır.
 7. Noter kurası yöntemi sonucu belirlenmiş olan Merkez İlçede  (140) katılımcı,  Kozlu İlçesinde (22) katılımcı, Kilimli İlçesinde (18) katılımcı, Çaycuma İlçesinde (65) katılımcı, Devrek İlçesinde (17) katılımcı, Gökçebey İlçesinde (15) katılımcı, Kdz.Ereğli İlçesinde (99) katılımcı ve Alaplı İlçesinde (29) katılımcı olmak üzere toplam 405 TYP katılımcısı yüklenici kurum işyerlerinde görevlendirilecek olup bu görevlendirmeler mümkün olduğunca katılımcıların ikamet adreslerine göre belirlenecektir. Ancak yüklenici kurum tarafından yapılan görevlendirmeyi kabul etmeyen asil katılımcılar yerine başvuru listesinden yedek katılımcılar belirlenecektir.
 8. Asil olarak belirlenen katılımcılar 06/09/2022 Salı günü en geç saat 17:30'a kadar Zonguldak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

 

İlanen duyurulur.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.