ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toplum Yararına Program Kapsamında İşe Alım Duyurusu

ZONGULDAK ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

DUYURULUR

 

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan Toplum Yararına Program Kapsamında 9 ay süre ile asgari ücretle  
Merkez İlçe 55 (ellibeş) katılımcı,  Kilimli İlçesi 9 (dokuz) katılımcı, Kozlu İlçesi 10(on) katılımcı, Gökçebey İlçesi 5(beş) katılımcı Devrek İlçesi 11 (onbir) katılımcı, Çaycuma İlçesi 23 (yirmiüç) katılımcı, Alaplı İlçesi 16 (onaltı) katılımcı ve Kdz. Ereğli İlçesinde 42 (kıriki) katılımcı çalıştırmak üzere toplam 171 (yüzyetmişbir)  TYP katılımcısı çalıştırılacaktır.

 

Aranan Nitelikler;

Katılım şartlarının programa başvuru anında, programa başlama anında ve program süresince taşınması gerekmektedir.

 1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder.
 2. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
 3. Emekli ve malul aylığı almamak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP'ye katılabilir.
 4. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP'den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP'ye katılamaz.
 5. Bir kişi TYP 'lerden yalnızca birisine müracaat edebilir. Birden fazla TYP 'ye başvuramaz, başvurması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılır.
 6. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP 'lere;

              a)Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı aynı hanede oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

              b) Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP 'ye katılacaktır.

 

 1. TYP 'nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamaz.
 2. Müracaatçılar arasında başvuru şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanlar listeden çıkarılacak olup değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Asil olarak programa başlatılanlar arasından şartları taşımadığı tespit edilenler programın her aşamasında hiçbir ödeme yapılmaksızın programdan çıkartılacaktır.

 

İşin Nitelikleri;

 

 1. İşin süresi 270 (ikiyüzyetmiş) gündür.
 2. Program 23/09/2021 tarihinde başlayıp, 22/06/2022 tarihinde bitecektir.
 3. Sosyal Güvenlik primleri Yüklenici kurum tarafından ödenecektir.
 4. Müracaatlar 07/09/2021 tarihinde başlayıp, 11/09/2021 tarihine kadar saat 23:59'a kadar Alo 170, E-Şube ve E-devlet üzerinden yapılacaktır. İl Müdürlüğü/Hizmet Merkezinden şahsen başvurular alınmayacaktır.
 5. Gelen müracaatlar sonucu oluşan başvuru listesi üzerinden TYP asil katılımcılar Noter kurası yöntemiyle belirlenecektir.
 6. Noter kurası sonucu belirlenen asil katılımcılar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zonguldak Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü ilan panolarında ilanen duyurulacaktır.
 7. Noter kurası yöntemiyle sonucu belirlenmiş olan 171 asil katılımcıdan; Merkez İlçe 55(ellibeş) katılımcı,  Kilimli İlçesi 9 (dokuz) katılımcı, Kozlu İlçesi 10 (on) katılımcı, Gökçebey İlçesi 5 (beş) katılımcı, Devrek İlçesi 11 (onbir) katılımcı, Çaycuma İlçesi 23(yirmiüç) katılımcı, Alaplı İlçesi 16 (onaltı) katılımcı ve Kdz. Ereğli İlçesinde 42 (kırkiki) katılımcı yüklenici kurum işyerlerinde görevlendirilecek olup bu görevlendirmeler mümkün olduğunca katılımcıların ikamet adreslerine göre belirlenecektir. Ancak yüklenici kurum tarafından yapılan görevlendirmeyi kabul etmeyenler asil katılımcılar yerine başvuru listesinden yedek katılımcılar belirlenecektir.
 8. Asil olarak belirlenen katılımcılar 22/09/2021 Çarşamba günü en geç saat 17:30'a kadar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

 

İlanen duyurulur.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.