ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Cumhuriyetimizin 100.Yılı etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisemiz  tarafından Şehit ve Gazilerimizi Anma Programı düzenlendi.Programa; Vali Yardımcımız Sayın Mehmet TÜRK, Protokol Üyeleri, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN, Şehit Aileleri, Muharip Gaziler Derneği Temsilcileri katıldılar.Program; Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ,Kuran-ı Kerim Tilaveti ,Protokol Konuşmaları, Şiirler,Belgesel sunumu, hatim duası ve Aşure ikramı ile son buldu. 
ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ 

 

Cumhuriyetimizin 100.Yılı etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisemiz tarafından düzenlenen Şehit ve Gazilerimizi Anma Programına  hoş geldiniz diyor , hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 

Sözlerime başlarken; vatanı için, milleti için, bayrağı için, hepsinden önemlisi canından aziz bildiği mukaddes değerleri için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize, Allah'tan rahmet diliyorum. Bu yolda mücadele ederken gazilik mertebesine erişmiş gazilerimizi de şükranla yâd ediyor, Rabbimden hepsine uzun ve hayırlı ömürler diliyorum. 

Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında okul ve kurumlarımızca hazırlanan bir çok  etkinlikten bir yenisini daha  idrak etmek üzere burada  birlikteyiz. 

Öncelikle İsrail'in, yüzlerce masum insanın hayatını kaybetmesine neden olan Gazze'de yaşanan insanlık dışı katliamını, bütün dünyanın gözleri önünde işlenensavaş suçunu, kınıyor bir an önce son bulmasını Cenabı Allahtan temenni ediyorum. 

Bundan tam 100 yıl önce çok büyük fedakârlık ve destansı kahramanlıklarla binlerce şehit verilerek kazanılan Kurtuluş Savaşı sonucunda kurulan Cumhuriyetimiz, siz sevgili gençlerimizin omuzlarında ve güvencesinde sonsuza dek yaşayacaktır. 

 Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletimizin en önemli hasletlerinden olan vatan sevgisi, milli birlik ve beraberlik duygusu, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ruhu sayesinde ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün halinde huzur, güven ve barış içerisinde yaşayacak, varlığını sonsuza dek muhafaza edecektir. 

Tam bağımsızlık ve milli egemenliğimizin simgesi olan  Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimizin bizlere bıraktığı en kıymetli ve en büyük mirastır. 

Yüce Dinimiz İslam'da  Allah, şehitlik mertebesini, kendi evi Kâbe'ye ve aziz misafirlerine hizmet etmekten bile  daha kutsal saymıştır. Peygamber Efendimiz de birçok hadislerinde şehitlik mertebesinin önemine dikkat çekmiştir. 

İnsan çalışarak pek çok rütbe ve ünvanlar elde edebilir. Ama şehitlik ve gazilik öyle değildir. Şehitlik ve gazilik, hiçbir mertebe ile mukayese dahi edilemez, üstelik herkese de nasip olmaz. Bu yüzden dinimizin bekası, vatanımızın müdafaası, milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ve kanlarını feda eden şehitlerimize ve gazilerimize hepimizin  vefa borcu vardır. 

Türkiye Yüzyılını inşa edecek olan Sevgili Gençlerimiz, ne zorluklarla bugünlere geldiğimizi asla unutmayacak, bu şuurla hareket ederek ülkemizi ve devletimizi azim ve kararlılıkla çok çalışarak muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefine güvenle ulaştıracaklardır. Şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını her daim yaşatacaklardır. Buna içtenlikle inanıyoruz. 

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bu toprakları vatan yapan, Cumhuriyeti armağan eden silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi , saygı ve rahmetle yad ediyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 

 

Osman BOZKAN

İl Millî Eğitim Müdürü

 

25-10-202325-10-202325-10-202325-10-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.