ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof.Dr.Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İHL Konferans salonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Yayla MTAL öğrencilerimiz tarafından program düzenlendi.İl Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN öğrencilerimize hitaben yaptığı konuşmada;

Prof.Dr.Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İHL Konferans salonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Yayla MTAL öğrencilerimiz tarafından program düzenlendi.İl Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN öğrencilerimize hitaben yaptığı konuşmada;

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

15 Temmuz 2016 tarihinde Cumhuriyetimizi, Anayasal düzenimizi bozmaya, Devletimizi yıkmaya ve Milli İrademize karşı insanların dini duygularını sömüren FETÖ/PDY hain terör örgütü tarafından düzenlenen darbe girişimini unutturmamak için  İlimiz adına Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz tarafından hazırlanan bu program vesilesi ile hepinizi sevgiyle selamlıyor hoş geldiniz diyorum.

15 Temmuz'un unutulmasına ve unutturulmasına izin vermeyeceğiz.

Şehitlerimizin uğruna hayatlarını feda ettiği değerlere sahip çıkmak nasıl görevimizse, onların canlarına kastedenleri unutmamak da bizim görevimizdir.

Bin yıllık şüheda topraklarını, 15 Temmuz gecesi mübarek kanlarıyla sulayan, devletine, milletine, istiklaline ve iradesine sahip çıkarken, FETÖ ve PKK başta olmak üzere terörle mücadelede ülkemiz sınırları içinde ve sınırlarımız ötesinde güvenlik güçlerimizin yürüttüğü harekatlara kadar vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan şehadete koşan tüm kahramanlarımızı minnetle anıyor, Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.

Gazilik şerefi ile şereflenen tüm kardeşlerimize ülkemiz ve milletimiz adına şükranlarımı arz ediyor, hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Vefakâr gençlerimiz olarak fedakâr ecdadımızı unutmayacaksınız. Her fırsatta bunu sizlere hatırlatmak, öğretmek bizim görevimizdir.

Yıllar önce Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yedi düvele karşı verdiğimiz mücadele örneğinde olduğu gibi bu toprakları bize vatan bırakmak için ecdadımız  nasıl şehit oldularsa;

15 Temmuz'da da Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı FETÖ cü hainler tarafından yapılmaya çalışılmış bu silahlı darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde Milletimizin azim ve kararlılığıyla başarısızlığa uğratılmıştır.

O hain gecede  251 şehit verdik. Cesaretle meydanlara çıkan vatan evlatlarımızdan 2731'i gazi oldu. Millet olarak şehitlerimizi gönlümüzde yaşatacağız. Onları hafızalarda tutmaya devam edeceğiz. Şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve gazi yakınlarımıza minnet borcumuz var, her zaman bu bilinçle çalışacağız. 

 

Unutup ibret almayanlar için tarih tekerrür eder. Sizler Türkiye Yüzyılı inşa edecek kahramanlarımızsınız. Vatanımızın, şüheda kanıyla sulanmış topraklarımızın, birlikte Türkiye olmanın kıymetini iyi bilelim.

Ülkemiz FETÖ, PYD, PKK, DAEŞ, YPG gibi  terör belaları  ile azimli mücadelesini yıllardır sürdürmektedir.

Genci yaşlısıyla sokaklara dökülerek, kendi milli iradesine sahip çıkarak 15 Temmuz'da bu ülkeyi işgal etmek isteyenlere nasıl  fırsat vermediysek bundan sonrada aynı ruh ve anlayışla mücadelemiz devam edecektir.

Böyle şanlı bir ecdadın torunları olarak bizlerde üzerimize düşenin inşallah en iyisini yapacağız.

Sizler onların emanetini daha iyi bir noktaya taşımak için var gücünüzle çalışacak, aziz vatanımızı her şartta savunacak ve her ne pahasına olursa olsun bu topraklara düşman ayağı bastırmayacaksınız. Gelecekte de çıkabilecek düşman odaklarına karşı, hainlere karşı azimle mücadele edeceğinize  inancımız tamdır.

Bu duygularla ülkemizin aydınlık yarınlarını,  Türkiye Yüzyılını inşa edecek siz gençlerimize başarılar diliyorum.

 Geleceğine ve iradesine sahip çıkan  nesiller olarak  yetişmeniz için tüm eğitim kadrolarımızla sizler için çalışmaya devam edeceğiz.

Programın hazırlanmasında görev alan Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki tüm öğrencilerimizi, öğretmelerimizi, okul yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Emekleri için teşekkür ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                       Osman BOZKAN

                                                                                                                                                                                                                           Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

25-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.