ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ KURSU 2020 YILI ZONGULDAK İLİ KONTENJANLARI

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursları Yönetmeliği 8 inci maddesinde il/ilçelerin nüfuslarına göre açılabilecek özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarının sayıları ve kurs açılışları ile ilgili düzenlemeler yapılmış olup,  Zonguldak iline ait kontenjanlar ile başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.

Kurucu/kurucu temsilcilerinin yapacağı işlemler;

1- Türkiye İstatistik Kurumunca tespit edilen il/ilçe nüfus sayıları esas alınarak hazırlanan özel motorlu taşıt sürücüleri kursları 2020 yılı il/ilçe kontenjanları yazımız ekinde gönderilmiş olup ekteki tabloda il ve ilçelerin genel nüfus sayıları, ilçede açılan toplam kurs sayısı, işlemleri devam eden kurs sayısı ve ilçedeki boş kontenjanlar belirlenmiştir. Başvurular boş kontenjana göre alınacak olup aynı kişinin ilçe kontenjanı için sadece bir başvurusu dikkate alınacaktır. Kontenjanı dolu olan ve kontenjandan fazla kurs bulunan il ve ilçelere başvuru yapılmaması amacıyla bu il/ilçeler başvuru ekranında kapatılmıştır.

2- Başvuru sahiplerine başvuru ekranı (https://ookgm.meb.gov.tr) 16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 10.00'da açılacak olup usulüne uygun başvuru yapmayanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru ekranı 22 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 18.00'de kapatılacaktır.

3- Başvuru ve başvuru sonrası işlemler ilgi (b) Yönetmeliğin 8 inci maddesi hükümlerine göre sırasıyla gerçekleştirilecek ve başvuru işlemlerinde herhangi bir gecikmeye sebebiyet verilmeyecektir.

4- Başvuru ekranına (https://ookgm.meb.gov.tr) müracaat sahiplerince aşağıdaki bilgiler girilecektir.

a-  Başvuru yapan gerçek kişi ise kurucunun, tüzel kişi ise kurucu temsilcisinin; kod ve numara arasında boşluk bırakılmadan nüfus cüzdan seri numarası, T.C. kimlik numarası, birinci derece yakınlardan bir kişinin (anne, baba, kardeş veya eş) T.C. kimlik numarası bilgileri yazılarak giriş yapılacak olup sonrasında başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası ile adı ve soyadı otomatik olarak görüntülenecektir.

b- Başvuru sahibine uygun gerçek kişi/tüzel kişi alanı seçilerek başvuru sahibinin adli sicil kaydının olup olmadığı, öğrenim durumu (Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve kursta üç yıl çalışmış olmak gibi) gibi bilgiler seçilecektir.

c- Mezun olduğu okulun bölümünü mezuniyet durumuna göre (makine, motor, otomotiv, mekatronik, otobüs kaptanlığı, ulaştırma, trafik ve benzeri bölümler) seçecektir.

ç- Öğrenim durumunu kurslarda üç yıl çalışmış olarak seçenler, ön lisans üç yıl çalışmış   veya lisans üç yıl çalışmış bölümünü seçeceklerdir.   

d- Başvuruyu yapan kişi gerçek kişi ise ikametgah adresi ve vergi numarasını, tüzel kişi ise şirketin adını, vergi numarasını ve adres bilgisini girecektir. 

e- Başvuru ekranına döner sermaye işletmesi hesabına kurucu/kurucu temsilcisi adına yatırılan ücretin banka dekont tarih ve numarası yazılacaktır.

f- Başvuru yapan gerçek kişi ise kurucunun, tüzel kişi ise kurucu temsilcisinin cep telefonu numarası ve e-posta adresi yazıldıktan sonra; "Yukarıdaki bilgiler tarafımdan doğru olarak doldurulmuştur...." açıklaması işaretlenerek "kaydet" butonuna basılarak bilgiler kaydedilecektir.

g- Elektronik ortamda yapılan başvuruya ait  belge asıllarının başvuru süresinin bitim tarihinden itibaren beş iş günü içinde başvuru sahibi tarafından il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edilecektir.

17-07-2020

 

Bilgi için;
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürlüğü
Tel: 0 (0372) 280 67 75-76-77

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.