ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ KURSLARI 2021 YILI İL/İLÇE KONTENJANLAR

ÖZEL MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ KURSLARI 2021 YILI İL/İLÇE KONTENJANLAR

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursları Yönetmeliği  8 inci maddesi gereği Türkiye İstatistik Kurumunca tespit edilen il/ilçe nüfus sayıları esas alınarak hazırlanan ilimize ait özel motorlu taşıt sürücüleri kursları 2021 yılı il/ilçe kontenjanları belirlenmiştir. Bu doğrultuda kursların başvuru işlemlerinde dikkat edilecek hususlar aşağıda açıklanmıştır.

 

Kurucu/kurucu temsilcilerinin yapacağı işlemler;

 

1- Kurucu gerçek kişi ise kurucu, kurucu tüzel kişi ise kurucu temsilcisi özel motorlu taşıt sürücü kursu açmak üzere müracaatta bulunabilecektir.

2- Başvuru ekranı 25 Mayıs 2021 Salı günü saat 10.00'da https://ookgm.meb.gov.tr adresinde açılacak olup 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 16.00'da kapatılacaktır. Usulüne uygun başvuru yapmayanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

3- Başvuru ve başvuru sonrası işlemler ilgi (b) Yönetmeliğin 8 inci maddesi hükümlerine göre sırasıyla gerçekleştirilecek ve başvuru işlemlerinde herhangi bir gecikmeye sebebiyet verilmeyecektir. İlgi (a) Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (s) bendi Danıştay Sekizinci Dairesi tarafından yürütmesi durdurulduğundan; ilgi (b) Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasında geçen "Özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarına, üniversitelerin makine, motor, otomotiv, mekatronik, otobüs kaptanlığı, ulaştırma ve trafik bölümü ve benzeri lisans veya ön lisans programlarından mezun olan veya yükseköğrenim mezunu olmak kaydıyla herhangi bir motorlu taşıt sürücü kursunda en az üç yıl eğitim personeli olarak çalışan gerçek kişi kurucu veya tüzel kişi ise kurucu temsilcisi adına" ibareleri Danıştay  tarafından farklı bir karar verilinceye ya da mevzuatta gerekli değişiklik yapılıncaya kadar aranmayacaktır.

4- Başvuru ekranına müracaat sahiplerince aşağıdaki bilgiler girilecektir:

a) Başvuru yapan gerçek kişi ise kurucunun, tüzel kişi ise kurucu temsilcisinin; boşluk bırakılmadan nüfus cüzdan seri numarası, T.C. kimlik numarası, birinci derece yakınlardan bir kişinin (anne, baba, kardeş veya eş) T.C. kimlik numarası bilgileri yazılarak giriş yapılacaktır.  Başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası ile adı ve soyadı MERNİS'ten çekilerek görüntülenecektir.

b) Başvuru ekranında gerçek kişi ya da tüzel kişi alanı seçilerek başvuru sahibinin adli sicil kaydı bilgileri seçilecektir.

c) Başvuruyu yapan kişi gerçek kişi ise ikametgah adresi ve vergi numarasını, tüzel kişi ise şirketin adını, vergi numarasını ve adres bilgisini girecektir.

d) 2021 yılı için belirlenen brüt asgari ücret tutarındaki başvuru ücreti, başvuru yapılan ilin döner sermaye işletmesince açılan hesaba yatırılır. Başvuru ücreti, başvuru yapan gerçek kişi ise kurucunun, tüzel kişi ise kurucu temsilcisinin adına yatırılır. Başvuru ekranına banka dekont tarihi ve numarası yazılacaktır. Dekontun açıklama kısmına ise başvuru yapılan il adı, ilçe adı ve MTSK başvuru ücreti ibaresi eklenecektir. Başvuru ücreti iade edilmeyeceğinden belirtilen açıklamalar doğrultusunda işlemlerin yapılması gerekmektedir.

e) Başvuru yapan gerçek kişi ise kurucunun, tüzel kişi ise kurucu temsilcisinin cep telefonu numarası ve e-posta adresi yazıldıktan sonra; "Yukarıdaki bilgiler tarafımdan doğru olarak doldurulmuştur...." açıklaması işaretlenerek "Kaydet" butonuna basılarak bilgiler kaydedilecektir.

f) Elektronik ortamda yapılan başvuruya ait belge asıllarının başvuru süresinin bitim tarihinden itibaren beş iş günü içinde başvuru sahibi tarafından başvuru yapılan il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edilecektir.

 

Kontanjan Listesi için tıklayınız....

 

Bilgi için İl/İlçe Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürlükleri.

 

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.