ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OKULUM TEMİZ BELGELENDİRME PROGRAMI" HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI. 

             Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji   Bakanlığı arasında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü", Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank tarafından imzalandı. 

             Bu protokol ile, eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamadan önceki süreçte resmi ve özel okul/kurumlarda, dünyayı etkisine alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 'güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam' standartlarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla sürdürülebilir bir sistem yönetimi planlanmaktadır.

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstütüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon öneme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla 30.07.2020 tarihli ve 10075132 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile 'OKULUM TEMİZ' belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır.

     Bu Kapsamda Okullarımızın "OKULUM TEMİZ BELGELENDİRME PROGRAMI"  ve "EĞİTİM KURUMLARINDA HİJYEN ŞARTLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE ENFEKSİYON ÖNLEME KILAVUZU" hakkında Okul Müdürlerine yönelik 14/08/2020 tarihinde İl İşveren Vekili Hamza Eryiğit Başkanlığında İl MEM Müdür Yardımcısı Erdal YILMAZ'ın katılımıyla İL İŞYERİ SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ tarafından uzaktan eğitim yoluyla bilgilendirme  toplantısı yapılmıştır.  

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.