ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilin millî eğitim müdürüyle Ankara'da iftar programında bir araya geldi.

Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut ÖZER'in teşrifleri ile gerçekleşen İftar programında, Zonguldak Milli Eğitim Ailemiz adına İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN, Sayın Bakanımız tarafından başarı belgesi ile taltif edildi.
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilin millî eğitim müdürüyle Ankara'da iftar programında bir araya geldi.

12-04-202312-04-202312-04-202312-04-2023        

 

 

 

 

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki programa İl Millî Eğitim Müdürlerinin yanı sıra Bakan Yardımcıları Sayın Petek Aşkar, Osman Sezgin ve Nazif Yılmaz ve Genel Müdürler de katıldı.    

İkinci dönemin başlatılması planlanan 6 Şubat sabahına tüm Türkiye'nin acıyla uyandığını, hem şiddeti hem de kapsadığı iller bakımından Türkiye'de daha önce hiç yaşanmamış bir depremle yüzleşildiğini kaydeden Sayın Bakanımız Mahmut Özer, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabrıcemil dilediğini belirtti. Sayın Bakanımız Mahmut Özer, "Bu deprem felaketinde çoğu arkadaşımızın yakınları vefat etti. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum, öğretmenlerimiz vefat etti. Tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.    

Depremin ilk gününden itibaren Bakanlığın tüm gücüyle sahada olduğunu ifade eden Sayın Bakanımız Mahmut Özer, "Birinci evrede vatandaşımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, yani yemesini, içmesini, barınmasını, çadırla ilgili ihtiyaçlarını, sobasını, uyku tulumunu karşılamayla ilgili Bakanlığımızın tüm yöneticileri büyük fedakârlık gösterdi. Öyle bir nokta geldi ki günlük 2 milyon yemek verebilir hâle geldik." ifadelerini kullandı.   

Meslek liselerine kurulan ekmek üretim atölyelerinin depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıldığını anlatan Sayın Bakanımız Mahmut Özer, günlük 1 milyon 800 bin ekmek üretebilecek kapasiteye erişildiğini söyledi.   

Sonrasında İl Müdürleri ile birlikte okulları açmak için büyük fedakârlık gösterdiklerini dile getiren Sayın Bakanımız Mahmut Özer, bugün itibarıyla bölgedeki tüm illerde okulları açarak öğrencileri öğretmenleriyle buluşturabildiklerini söyledi. Sayın Bakanımız Mahmut Özer sözlerini şöyle sürdürdü: "Okulları açmadan önce çadırlarda, konteynerlerde tüm imkânları kullanarak çocuklarımızı o travmadan kurtarabilmek için her türlü imkânı seferber ettik. Gerçekten bu sürecin kahramanı öğretmenlerimiz, İl yöneticilerimizi İlçe yöneticilerimizdi. Velhasıl, Millî Eğitim Bakanlığıydı. Ben hepinize depremzede vatandaşlarımız adına en içten şükranlarımı sunuyorum."  

Sayın Bakanımız Mahmut Özer, afet bölgesindeki şehirleri yeniden imar etmek için çalışmaya devam edeceklerini belirterek fedakâr çalışmalarından dolayı tüm genel müdürler ve İl Millî Eğitim Müdürlerine başarı belgesi takdim etti.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.