ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 11 ayda 65 bin vatandaş Halk Eğitimi Merkezlerinde açılan kurslardan yararlandı.

İlimizde 11 ayda 65 bin vatandaş Halk Eğitimi Merkezlerinde açılan kurslardan yararlandı.

HER ZAMAN, HER YERDE, HERKES İÇİN EĞİTİM

Zonguldak'ta 11 ayda 65 bin vatandaş Halk Eğitimi Merkezlerinde açılan kurslardan yararlandı. Halk Eğitimi Merkezleri bünyesinde çeşitli branşlarda açılan kurslara ilgi devam ediyor. Özellikle kadınların daha çok talep ettiği kurslarda kursiyerler hem kaliteli vakit geçiriyorlar hem de meslek öğreniyorlar.

Zonguldak geneli Halk Eğitim Merkezlerine bağlı açılan 3070 kursta toplamda 65 bin kursiyer; kişisel gelişim, el sanatları, yiyecek içecek hizmetleri, müzik, giyim üretimi gibi çok sayıda alanda kurs çeşitliliği ile eğitimlere katılım sağladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN, Halk Eğitimi Merkezleri bünyesinde devam eden kurslarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; Millî Eğitim Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Halk Eğitimi Merkezlerimiz bulundukları bölgenin eğitim, öğretim, üretim, rehberlik, danışma, kültür ve sanat merkezi olma mantığıyla hizmet etmektedirler. "HER ZAMAN, HER YERDE, HERKES İÇİN EĞİTİM" ilkesiyleHalk Eğitimi Merkezlerimizin kendi bina ve tesislerinde, tüm okul ve kurumlarımızın binalarında, mahalle ve köylerde Muhtarlıklarımızca sağlanan kurs yerlerinde, cezaevlerinde, hastanelerde, kamu ve özel kuruluşlara ait binalarda, gönüllü kuruluşlarımızca gösterilecek yerlerde kurslarımızı açabilmekteyiz. Bu konuda gelecek bütün eğitim taleplerini karşılamaya hazırız.2022 yılının 11 ayında toplamda 65 bin vatandaşımıza kurs hizmetlerimiz aracılığı ile ulaştık. Kursiyerlerimizin 42 bini kadın,23 bini erkek. Kadın kursiyerlerimizin kurslara ilgisinin daha çok olduğunu görüyoruz. Buradan alınan eğitimlerle daha çok istihdam imkanı sağlanacak, girişimci, kendi işini kuracak vatandaşlarımız yetişecek, çalışma hayatında mesleki bilgi ve becerisi gelişmiş nitelikli insan kaynağının yetişmesine imkan sağlanacaktır.

Meslek edinmek isteyen, herhangi bir meslek dalında çalışıp da eğitimi eksik kalan, iş alışkanlıkları kazanmak isteyen, üretmek isteyen, kendi işini kurmak isteyen, herhangi bir meslek dalında bilgi beceri elde etmek isteyen vatandaşlarımızı, kurs merkezlerimizde kurslara kayıt yaptırarak eğitimlere katılmalarını bekliyoruz. Kurs faaliyetleri yetişkinlere yönelik olduğu gibi örgün eğitme devam eden öğrencilerimizi de kapsayacak şekilde, spor, sanat, müzik, üst öğrenim sınavlara hazırlama gibi birçok alanda devam ediyor.

Kurs faaliyetlerimizin yaygınlaştırılması, daha çok vatandaşımıza ulaştırılması için Köy Muhtarlıklarımızla da iş birliklerimiz, eğitim ihtiyaçlarına yönelik köylerde saha alan taramalarımız devam ediyor. İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarla iş birliklerimiz devam ediyor. Bakanlığımızın 3 bin 800'den fazla kurs çeşitliği var. Talep edilen her türlü eğitime, vatandaşımızın istediği yerde erişimini sağlayacağız.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN Halk Eğitim kursları ile ilgili değerlendirmesini tamamlarken "Öğrenmenin sınırı yok, hayat boyu öğrenciyiz. Her yaştan herkesi Halk Eğitimi Merkezlerimiz aracılığı ile açılan kurslarımıza katılmaya davet ediyorum. Birlikte öğrenmeye hayatı paylaşmaya devam edelim." dedi. 11-12-202211-12-202211-12-202211-12-2022

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.