ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ GENELİNDE 7509 VELİ, AİLE OKULUNA DEVAM ETTİ

ZONGULDAK'TA 7509 VELİ,  AİLE OKULUNA  DEVAM ETTİ   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan AİLE OKULU PROJESİ ile velilerde okullu olmaya devam ediyor.Aile Okulu projesi kapsamında velilere verilen eğitimlerle aile içi iletişim güçleniyor.Zonguldak' ta Ağustos ayından bu yana Aile Okulu Projesi kapsamında açılan  361 kursta 7509  veli, aile  okulu eğitimlerine dahil oldu.Aile Okulu Projesi eğitimlerinde eğitici olmak üzere görevlendirilen 1100 öğretmene eğitim verildi.
İLİMİZ GENELİNDE 7509 VELİ,  AİLE OKULUNA  DEVAM ETTİ

Aile Okulu Projesi kapsamında verilen eğitimlerle aile içi iletişimin güçlendiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN;"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Kıymetli Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında veli eğitimlerimiz devam ediyor.Bakanlığımızın 2022 yıl sonuna kadar  1 milyon aileye ulaşma hedefi gerçekleşti. Zonguldak geneli halk eğitimi merkezlerimiz, okullarımız ve diğer kurumlarımız bünyesinde Aile Okulu Projesi  kapsamında açtığımız 361  kurs ile 7509 ailemize eğitimler verildi.Hedefimiz örgün ve yaygın eğitim de öğrencisi olan tüm ailelerimize ulaşmak.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut  Özer'in ifade ettiği üzere;

" Aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirirsek öğrencilerimizin de okullardaki çok yönlü başarısını o kadar desteklemiş oluruz. Tüm süreçlerde ailelerimizin daha fazla yanında olacağız" Çocuklarımızı hayata hazırlarken onların aileleri ile olan iletişim leri,aile içi yaklaşımları çok yönlü başarılarında önemli rol oynuyor,bunu daha da güçlü kılmak için ailelerimize yönelik kurs faaliyetlerimiz devam edecek.

Proje kapsamında 8 ana başlıkta toplam 44 saatlik eğitimler öğretmenlerimiz tarafından  veriliyor.

Aile Okulu Projesi kapsamında verilen 44 saatlik eğitimin içeriğinde; "Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi, Aile İçi İletişim Becerileri, Akran İlişkileri, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bağımlılık, Ahlaki Gelişim, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite" başlıkları yer almaktadır.Yine bu proje kapsamında

 "Çevre ve İklim Değişikliği, İlk Yardım ve Trafik Öğreniyorum" olmak üzere üç farklı kursu da  talep olması halinde açabilmekteyiz.

Bilinçli bir toplum,nitelikli insan kaynağı, sağlıklı bir gelecek için, okul-aile işbirliği her zaman önem arz etmiştir.Aile Okulu Projesi;okul aile işbirliklerinin güçlendirilmesi,aile ve okul tarafından çocuklarımızın bütün yönleriyle tanınması,aile içi iletişimin güçlendirilmesi,doğru zamanda etkin rehberlik,önleyici rehberlik çalışmaları için fırsat oluşturmaktadır.Örgün ve yaygın eğitimde öğrencisi olan tüm velilerimizi halk eğitimi merkezleri,okul ve diğer kurumlarımızda açtığımız Aile Okulu Veli Eğitimi kurslarımıza bekliyoruz.Çocuklarımızın aydınlık geleceğini,mutlu yarınlarını ailelerimizle birlikte kuracağız.Eğitimin gereğine inanarak bu kurslara dahil olan tüm velilerimize teşekkür ediyorum.Kurslarımız devam ediyor.Okul zillerimiz aileler içinde çalıyor. Hayat boyu öğrenciyiz...18-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-2022

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.