ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Eğitim Yöneticilerine Yönelik Olarak "Kamusal Yaşamda Protokol ve Davranış Kuralları" Semineri Düzenlendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi  Sezai Karakoç Merkezinde İl, İlçe yöneticilerimiz, okul ve kurum müdürlerine yönelik olarak "Kamusal Yaşamda Protokol ve Davranış Kuralları" semineri düzenlendi.  
İlimiz Eğitim Yöneticilerine Yönelik Olarak

Saygıder Hocam, Değerli Mesai Arkadaşlarım,  

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "Kamusal Yaşamda Protokol ve Davranış Kuralları" Semineri vesilesi ile hoş geldiniz diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum. 

Değerli Mesai Arkadaşlarım, 

Eğitim Yöneticileri olarak verimli, başarılı, olabilmemiz için alan hakimiyeti, yönetmelik, mevzuat hükümlerine hakim olmamızın yanı sıra  başarılı ve verimli olmamıza  katkıda bulunan önemli kaynaklardan birisi de; hiç kuşkusuz resmi ilişkilerde, günlük hayatta usul ve şekil yönünden uyulması gereken kuralları iyi bilmek ve uygulamaktır. Kamusal iş hayatında çalışanlar , çalıştıkları ve temsil ettikleri kurumun, ülkenin ve devletin onur ve itibarını korumak zorundadırlar. Bu nedenle kamusal ve kurumsal iş hayatında  başta yöneticilerin, yönetici adaylarının ve her düzeydeki çalışanların protokol kurallarını iyi bilmeleri ve bu kurallara uymaları bireysel, kurumsal ve ulusal saygınlıklara ve temsil işlevleri açısından bir zorunluluk olarak görülmektedir. Toplumsal hayatta en belirleyici unsur kişinin önce kendine, sonra diğerlerine duyduğu saygıdır. Herkesin başkaları tarafından çiğnenmesini istemediği sınırları vardır. Her toplumda görgü ve nezaket kuralları birbirinden farklılık arz etse de toplumsal anlamda insan davranışları belirli davranış kalıpları içerisinde şekillenmektedir. Gerek özel hayatta, gerek iş hayatında ilişkilerin sağlıklı yürümesi açısından bazı temel soruların cevaplarını bilmek ve görgü kurallarını hayata geçirmek gerekir. Sosyal çevremiz ve diğer çalışma hayatımızda olumlu ilişkiler kurabilmek,başarılı iletişim sağlayabilmek için protokol ve görgü kuralları önem arz etmektedir. İki gün sürecek olan bu seminerin, tüm bu alanlardaki öğrenmelerimize kaynaklık edeceğine, mesleki gelişimimize katkı sunacağınainanıyorum. Yaşımız, Ünvanımız ne olursa olsun öğrenme, yaşam boyu devam ediyor. İnsan her yaşta herkesten, her şeyden bir şeyler öğrenir. Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrenmeyi, yönetici ve öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini her zaman destekleyeceğiz. Düzenlediğimiz bu seminere; katılımınız ,öğrenme arzu ve isteğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Davetimizi kabul edip,  seminer etkinliğimize katılarak  ilimize, ilimiz eğitim yöneticilerine, eğitim çalışanlarına sunacağı katkılarından dolayı Saygıder Nihat AYTÜRK Hocamıza teşekkür ediyorum. 

Tüm katılımcılarımıza verimli  bir seminer süreci diliyorum. Osman BOZKAN

İl Millî Eğitim Müdürü

 

23-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.