ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha Aldoğan, Teknofest Robotaksi Otonom Araç yarışmasında önemli derece elde eden O Gaca Takımı danışman öğretmenlerini ve takım üyelerini başarılarından dolayı tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha Aldoğan, Teknofest Robotaksi Otonom Araç yarışmasında önemli derece elde eden O Gaca Takımı danışman öğretmenlerini ve takım üyelerini başarılarından dolayı tebrik etti.

O GACA TEKNOFEST'TE

 

O GACA,BİZİM GACA

 

Teknofest 2023 Robotaksi Otonom Araç Yarışmasında Zonguldak'ı,  Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi Teknoloji atölyesinde çalışmalarını yürüten O GACA takımı temsil etti. Teknofest 2023 Türkiye Final Yarışmaları 9-13 Nisan 2023 tarihleri arasında Gebze Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirildi.

 

Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi Elektronik öğretmeni Tolunay DEMİRCİ ve Zonguldak Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Elektronik öğretmeni Neriman DEMİRCİ'nin danışman öğretmen olarak görev aldığı O GACA takımında takım kaptanı Azra YILMAZ ve takım üyeleri Umut SARIKAYA, Celal Mert ÇAMLIBEL, Meryem Rana YASLITAŞ, Kaan KARAALİ, Ömer ELİKALFA, Azra TUNA, Zeynep GÜLSE, Kaan Yavuz, Turulay DEMİRCİ'nin aylar süren yoğun çalışmalarından sonra O GACA takımı üniversiteliler arasındaki tek lise takımı olarak Teknofest 2023 Robotaksi Otonom Araç Yarışmasında yerlerini aldılar.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk BAYRAKTAR, O GACA takımını bizzat ziyaret ederek otonom aracı imzaladılar ve öğrencilere başarılar dilediler.Ayrıca O GACA takımı, Bilişim Vadisi Kuluçka Merkezine kabul edilerek Bilişim Vadisinde bir ofisleri bulunan tek lise takımı olmayı başardı.

 

Teknofest Robotaksi Otonom Araç yarışmasında 471 başvurudan 31 finalist takım arasında tek lise takımı olan O Gaca Takımı 8 Nisan 2023 tarihinden itibaren 2 gün test sürüşlerinden ve 3. gün teknik kontrollerden geçerek finalde yarışma hakkı kazandı. 13 Nisan 2023 günü yapılan final yarışmalarında 275 Puan ile üniversitelerin ve yüksek lisans öğrencilerinin bulunduğu takımlar arasından 4. sırada yarışmayı tamamlamayı başardı.

 

İl Milli Eğitim Müdürüm Züleyha ALDOĞAN, Teknofest Robotaksi Otonom Araç yarışmasında derece elde eden O Gaca Takımı danışman öğretmenlerini ve takım üyelerini başarılarından  dolayı tebrik ederek; 'TEKNOFEST, öğrencilerimizin farklı bakış açılarını görmeleri açısından çok  önemli bir organizasyon.Bu organizasyona katılan tüm okullarımızı,öğrencilerimizi tebrik ediyorum. O Gaca takımımız Robotaksi Otonom Araç yarışmasında önemli bir derece elde ettiler. Danışman öğretmenlerimizi ve takımda yer alan her bir öğrencimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.Geleceğimiz teknolojik gelişmelerle şekillenecek.Böyle bir etkinliğin gençlerimiz tarafından sahiplenilmesini görmek geleceğimiz adına bizlere umut veriyor. Her bir gencimizin gözünde, Ülkemizi teknolojinin gücü üzerinde yükseltme iradesinin, azminin, ışığını görüyoruz. TEKNOFEST, gençlerimizin hayallerini gerçekleştirme yolunda,Ülkemizin yetişmiş insan kaynağına katkı sunmak,bu konudaki potansiyelimiz ortaya çıkarmak ve milli teknoloji hamlesinin geliştirilmesi ve teşvik edilmesi açısından büyük önem arz ediyor.Gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmesi yolunda atacakları tüm adımları destekliyor,başarılar diliyorum.

 

Gençlerimiz Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğuna emin adımlarla devam edecek.Türkiye Yüzyılı gençlerimizle  inşa edilecek.

15-04-202315-04-202315-04-202315-04-202315-04-202315-04-202315-04-2023

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.