ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın Göreve Başlama Mesajı

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN BOZKAN'IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

 

Sayın Bakanımızın takdir ve teveccühleriyle tarafıma tevdi edilen Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine 07/08/2023tarihinde başladım. Öncelikle Zonguldak halkımıza ve eğitim camiamıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Saygıdeğer hemşehrilerime ve eğitim camiamıza hizmet edecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Bu mutluluk ve gururu yaşamama vesile olan başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Yusuf TEKİN olmak üzere ilgili herkese şükranlarımı sunuyorum.  Bu vesileyle SayınCumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde ülkemizin her alanda başlattığı kendi coğrafyasında ve dünyada merkezi ve lider bir konum edinme projesi olan "Türkiye Yüzyılı" vizyonuna katkı sağlamak için elimden gelen gayreti göstereceğimden emin olabilirsiniz. Buna bağlı olarak özellikle milletimizin umudu olan gençlerimize ve çocuklarımıza doğru yolu göstermek, muasır medeniyetin öncüsü olan bilimi ve aklı rehber edinerek yürümek en büyük şiarımızdır.

Cumhuriyet tarihimizin ilk vilayeti olma özelliğinin yanı sıra,Türk sanayi ve ekonomisine iki asra yakındır damgasını vuran,taşkömürünün ve emeğin başkenti Zonguldak'ta görev yapacakolmanın heyecanı ve gayreti çalışmalarımıza yön verecektir. Bakanlığımızın vizyonu doğrultusunda, ülkemizin her sathında üretken, yaratıcı ve eleştirel düşünebilen, özgüveni yüksek, iletişimi güçlü, işbirliğine açık nesillerin yetişmesi, eğitimcamiamızın mevcut kalite ve kapasitesini maddi ve manevi olarak daha da geliştirerek artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Burada günlük kısır çekişmeleri bir tarafa bırakıp kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayıcı bir misyonyüklenmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin yıllardır yaşadığı terör belası yüzünden gerek beşeri gerekse ekonomik yönden gelişmesine engel olan ve adeta kanını emen FETÖ, PYD, PKK, DAEŞ, YPGvb. terör örgütleriyle mücadele etmek, çocuklarımızı da  bubilinçle yetiştirmek   en elzem önceliğimiz olacaktır.

Geleceğimizin teminatı yavrularımızın milli ve manevi değerlerimize bağlı, gerekli her türlü bilgiyle mücehhez, kendini bu aziz vatanın gelişme ve kalkınmasına adayarak ailelerine, ilimize ve ülkemize layık bireyler olarak yetişmeleri için tüm gayretlerimizi bu alana sarf edeceğimizden hemşerilerimizin emin olmasını bekleriz.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğünün Teftiş Kurulu Başkanı olarak uzun yıllar görev yapmanın nasip olduğu kadim şehrimiz Zonguldak'ta İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev almanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken üstelendiğimiz sorumluluğun ne kadar büyük olduğunun da farkındayız. Güzel şehrimiz Zonguldak'ı ve eğitim sorunlarını yakinen bilen bir hemşehriniz, bu aziz vatanın kendini eğitim sorunlarının çözümüne adamış bir evladı olarak, başta Zonguldak olmak üzere, daha büyük ve güçlü Türkiye için gecemizi gündüzümüze katarak ne gerekiyorsa yapacağımızdan herkesin emin olmasını istiyoruz.

Bu kutsal amaçlara ulaşma yolunda; bürokrasimizin, velilerimizin, akademik ve bilimsel camianın, eğitim kurumlarımızın, tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, iş dünyamızın, basın ve yayın kuruluşlarımızın, tüm paydaşlarımız ve saygıdeğer halkımızın yanımızda olacağından asla şüphemiz yoktur. Onların yürekten desteğiyle bizlerin bitmez tükenmez enerjisi ve azmi birleştiğinde, en küçüğünden en büyüğüne kadar aşamayacağımız sorun kalmayacaktır. İnsanlarla olan diyaloğumuzda ana davranış prensibimizin sevgi, saygı, hoşgörü, her güzel talebe yardımcı olmaya odaklı olduğunu, saygıdeğer hemşerilerimizin bilmelerini ve bundan asla şüphe etmemelerini isteriz. Tüm bunların yanında toplumları ve devletleri ayakta tutan en önemli unsurlardan birinin de adalet anlayışı olduğuna inanıyoruz. Özellikle olaylara ve olgulara hak ve adaletin timsali olan Hz. Ömer'in adaletiyle yaklaşmak temel ülkümüz olacaktır. 

       Bu duygu ve düşüncelerle kapımızın herkese açık olduğunu tekrar arz eder, tüm hemşehrilerime  selam, sevgi ve saygılarımı sunarım. 

 

                                                                                                                                          Osman BOZKAN

                                                                                                                                                     Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.