ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın, ATATÜRK'ün Ebediyete İrtihalinin 85. Yıl Dönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın, ATATÜRK'ün Ebediyete İrtihalinin 85. Yıl Dönümü Mesajı

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 85. yılında sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

 

Aziz milletimizin büyük fedakârlıklarla sürdürdüğü istiklal mücadelesine önderlik eden, Cumhuriyeti miras bırakan, vatanseverliği, mücadeleci ruhu, yüksek şahsiyeti ve benzerine az rastlanır liderliğiyle tarihin sayfalarında derin bir iz bırakarak tüm dünyanın takdirini kazanmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sonsuza dek milletimizin yüce gönlünde yaşamaya devam edecektir.

 

Başöğretmen'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Cumhuriyet; sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister." diyerek  omuzlarımıza yüklediği bu önemli görevin farkında olarak; geleceğin Cumhuriyet nesilleri olan çocuklarımızı yaşadığımız çağın gerektirdiği bütün bilgi, beceri ve donanımla  yetiştirmek için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor; O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                      Osman BOZKAN

                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.