ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlama Mesajı

 

Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde istiklâl ve istikbalini kurtarmak için verdiği cansiperane mücadelelerle yazdığı kurtuluş destanı neticesinde ilan edilen, Türk milletinin tarihteki yolculuğu ve varoluş mücadelesinin yüz yıllık şanlı bir geçmişe erişmesinin haklı gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal  Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı   bağımsızlık,   özgürlük   ve   kurtuluş    mücadelesi,     aziz milletimiz  ve   kahraman  ordumuzun   azim,  inanç   ve   kararlılığı ile    başarıyla    yürütülmüş,  zorlu   muharebeler   ve   büyük      zaferler neticesinde  100 yıl   önce   bugün   29   Ekim   1923'de   Cumhuriyet İlan   edilmiştir.

Her anı kahramanlıklarla dolu bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.

Yüzyıl önce olduğu gibi bugünde Cumhuriyetimize sahip çıkarak, ikinci asırda da ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için bıkmadan, yorulmadan, usanmadan çalışacağız. Millet olarak el birliğiyle, gönül birliğiyle çalışmaya devam ettiğimiz ve birbirimize kenetlendiğimiz sürece çok daha güçlenecek, ülkemizin aydınlık yarınlarını hep birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

Atatürk'ün "Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz!" diyerek emanet ettiği bugün 100. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimiz, gençlerimizin omzunda her geçen gün yükselmektedir ve yükselmeye devam edecektir.

Ülkemiz, içinde yaşadığımız asrın öncüsü, lideri olma vizyonu ile son yıllarda her alanda kazanılan başarılarla  Cumhuriyetimizin "Türkiye Yüzyılı" hedefleriyle daha aydınlık yarınlara ulaşacağını göstermektedir. Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda ilerlerken aydınlık yarınlarımızda ve küresel dünyanın geleceğinde söz sahibi olacak nesillerimizi yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu   duygu  ve  düşüncelerle milletimizin ve tüm eğitim camiamızın  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, millet olarak nice  yüzyıllara  coşkuyla ve beraberlik içinde kavuşmayı diliyorum.

 

Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşlarını,  Milli Mücadele yolunda canını veren aziz şehitlerimizi saygı   ve   rahmetle   yad   ediyor,  kahraman gazilerimizi, sonsuz minnet ve şükranla anıyorum.

 

Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlu Olsun...

 

                                                                                                                                         Osman BOZKAN

                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.