ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın ''2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın ''2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'' Mesajı

4  Eylül Pazartesi günü uyum haftasında okulöncesi ve ilkokul  1.sınıflarımızla ile başlayıp bir haftalık heyecanın ardından bugün bütün sınıflar düzeyinde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına başlamanın, sevgili öğrencilerimize kavuşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Ülkemiz genelinde bu gün milyonlarca öğrencimiz okulları ile buluşurken İlimiz Zonguldak'ta da örgün ve yaygın eğitimle birlikte toplamda 100 binin üzerinde öğrencimiz 7 bin 500 üzerinde öğretmenimiz okullarımızla buluşarak yeni eğitim öğretim yılında ders başı yapıyorlar.

 

Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim Sistemimiz, tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi" görevini üstlenmiştir.

Bu görev kapsamında eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgileri dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı, vatanını, milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir.

 Eğitim ailesi olarak bizler, medeniyetimizin tertemiz izlerini takip ederek bizleri yıldızlara taşıyacak neslimizi yetiştirirken ilhamımızı, inancımızı ve irademizi şanlı mazimizden alıyoruz.

 

Milletimizin yarınlarında söz sahibi olacak yavrularımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda yetiştirmek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın vizyonunu çizdiği  Türkiye Yüzyılını inşa edecek bilgi, donanım ve öz güven ile çok yönlü, yeteneklerinin farkında olan bireyler olarak yetiştirmek ve onlara  daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek  için tüm eğitim kadrolarımız, 100 binin üzerinde  öğrencimizin sorumluğunu alarak Devletimizin ve Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda var gücümüzle çalışacaktır.

 

 

Değerli Meslektaşlarım,

Tatil sürecinin ardından sizlerle birlikte aynı heyecanla öğrencilerimizle, okullarımızla, öğretmenler odalarımızla tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğretmenlik, çocukların gözlerinin içine bakıp kalbine seslenerek bir hayale âşık etmektir. Öğrencilerimizin aileleri ile birlikte en büyük rehberi sizlersiniz. Onlar için birlikte bir gelecek inşa ederken, hayallerini gerçekleştirme, ideallerine ulaşma yolunda yapacakları çalışmalarda en büyük destekçileri sizler olacaksınız. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum, evrensel değerler ve milletimizin değerleri ile donatacağınıza inancımız tamdır. Ülkemizin aydınlık yarınları için  büyük bir bilinç ve şuurla ifa etmeye çalıştığınız  kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak, Türkiye Yüzyılını inşa edecek yavrularımızı sizlerle birlikte hayata hazırlıyoruz. Bu yolculukta siz saygıdeğer velilerimizden isteğimiz; güçlü okul-aile-çevre işbirliğinin kurulması ve geliştirilmesidir. Eğitimin gücü aynı zamanda güçlü aile yapısı ile doğrudan ilgili olup öğrencilerimizin iyi eğitilmesinde etken faktörlerden birisidir. Sizlerle birlikte öğrencilerimiz için çalışmaktan mutlu olacağız.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hepimizin ortak çabası; her birinizin vatanını, milletini, bayrağını seven ve onlara sahip çıkan bireyler olarak yetişmenizdir.Yüce  Dinimiz İslam'ın,  ilk mesajı  "Oku!" olmuştur. Okumak, öğrenmek fikir dünyamız için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu mesajı kendinize düstur edinip öğrenme sürecini  hayat boyu devam ettiriniz.

Milletimizi geleceğe taşıyacak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefini gerçekleştirmede  en önemli varlıklarımız, değerlerimiz sizlersiniz.

 Hedeflerinize giden yolda sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Sizleri seviyor ve milletçe güveniyoruz. Hepinize başarılar diliyorum.


İlimizde eğitim- öğretim çalışmalarını yürütürken bizlere destek olan Milli Eğitim Bakanımız Prof.Dr.Sayın Yusuf TEKİN'e Zonguldak Valimiz Sayın Osman HACIBEKTAŞOĞLU'na, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve her daim bize destek veren kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticilerine, velilerimize, yönetim ve eğitim kadrolarımıza , sürece katkı sağlayan tüm birimlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

İlimiz Zonguldak eğitim camiasının, öğrencilerimizin ve Ülkemiz genelinde eğitim-öğretime başlayan tüm öğrencilerimizin İlköğretim Haftasını kutluyor,2023-2024 Eğitim Öğretim yılının sağlık, huzur ve  başarılarla dolu bir yıl olarak tamamlanmasını temenni ediyor, Saygılar Sunuyorum.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.