ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN AKGÜL TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE TOPLANTI YAPTI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN AKGÜL TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE TOPLANTI  YAPTI

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Harun AKGÜL, başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri,7 İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımı ile telekonferans yöntemi ile çevrimiçi toplantı yapıldı.
       Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Harun AKGÜL, Zonguldak il genelinde uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaları değerlendirerek; EBA(Eğitim Bilişim Ağı)'yı kullanma oranlarında aktif öğrenci kullanımı açısından %70,10 ortama ile Türkiye'de 12.sırada,aktif öğrenci kullanımı verilerine göre % 95,33  ortalama ile Türkiye'de 23 sırada olduğunu belirtti. Öğretmen ve öğrencilerimizin EBA'yı daha çok kullanarak bu sıralamanın daha üst seviyeler çıkacağını belirtti. Covid-19 Koronavirüs ile mücadelede il genelinde uzaktan eğitim sürecinde görev alan tüm öğretmenlere, üretim yapan  Meslek Liseleri, Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezleri öğretmen ve yöneticilerine, İlçe Mili Eğitim Müdürlerine teşekkür etti.
       Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürlerinin kendi görev alanları ile ilgili sunum ve paylaşımları, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin değerlendirme ve paylaşımları ile çevrimiçi olarak devam etti. LGS ve YKS sınav süreçlerinde olan öğrenciler için yapılan çalışmalara da değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Harun AKGÜL, sınav sürecini yaşayacak olan öğrenciler ve evlerinden dışarı çıkamadan uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için, velileri için okulların rehberlik servislerinin Psikososyal destek vermeye devam ettiğini, öğrencilerin bu süreçten en az şekilde etkilenmesi için bu desteğin devam edeceğini belirtti. Zonguldak'ta TÜBİTAK destekli  4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi, bir de yine TÜBİTAK destekli 4007 Bilim Şenlikleri projesinin desteklenmeye hak kazandığını belirtti.                            2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı için yaz döneminde taşıma planlaması, deprem güçlendirmesi yapılacak okullar, yeni yapılacak okullar, devam eden projeler üzerine de değerlendirmeler yapılarak; toplantı ilgili bölüm Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile soru ve cevapların ardından İl Milli  Müdürü Harun AKGÜL'ün teşekkür konuşması ile son buldu.

06-05-202006-05-202006-05-202006-05-202006-05-2020

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.