ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

   Başöğretmenimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Savaşı'mızda göstermiş olduğu üstün askeri liderlikle milletimizin en zor şartlar altında dahi istiklal mücadelesini zafere dönüştürerek muvaffakiyet sağlamış; milletine olan inancı, zorluklar karşısındaki azim ve kararlılığı, mücadeleci ruhu  ile bize her daim yol gösterici olmuştur.

   Büyük bir askeri deha olmasının yanı sıra hayata geçirdiği yeniliklerle devlet ve toplum hayatımızı şekillendiren Atatürk, tüm bu yönleriyle ve icraatlarıyla Türk tarihine damga vururken, çağının ötesindeki  ilke ve fikirleriyle de dünya tarihinin önemli  lider ve devlet adamlarından biri olmuştur. 

    Atatürk'ün eğitim, bilim ve kültür mirasının bugünkü emanetçileri ve yarına taşıyıcısı bizler, onun açtığı yolda, "millî eğitim ışığını, memleketin en derin köşelerine kadar ulaştırmak" için gayret göstermeye devam edeceğiz. 

    Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle yad ediyor; Millî Mücadele kahramanlarımız ve topraklarımızı vatan yapan tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyorum.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.