ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın "Gazilerimiz, Vatan Kahramanlarımız" Adlı Söyleşideki Hitabı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın

Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Milletimiz bu uğurda savaşmış, birçok insanımız şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmıştır. En büyük Gazi, vatanımızın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür.

Dün olduğu gibi bugün de vatan ve bayrak sevgisini bir meşale gibi taşıyıp gelecek nesillerin yüreğine bırakacağız. Bu uğurda şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş tüm gazilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için, onların savaş arkadaşları olan gazilerimize hak ettikleri değeri vererek onları her yerde ve her zaman onurlandırmalıyız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin yaptıkları fedakârlık karşısında bize düşen görev, onların emanetlerine sahip çıkmaktır.

Bugün burada değerli Kıbrıs Muharip gazilerimizin kıymetli deneyimlerinin yolumuza ışık tutarak aydınlatmasının değeri ve önemi üzerinde duracağız. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye'yi imar ediyoruz.

Sevgili Gençler,

Bizlere düşen görev;  asla ödün vermeyeceğimiz vatan, millet, bayrak ve Cumhuriyet gibi yüksek idealler uğruna bedenlerini siper edip kanlarını akıtan şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmaktır.

Türk milleti ve onun evlatları olarak dün olduğu gibi bugün de iç ve dış düşmanlara karşı dimdik ayakta durarak Ecdad yadigârı vatanımızın savunucusu ve takipçisi olmaya devam ediyoruz. Vatan toprağımızı canıyla, kanıyla savunan tüm gazilerimize,

Saygılarımla...


       Osman BOZKAN

       İl Millî Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.