ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

 

Kadın merhametin, sevginin, hoşgörünün, özverinin timsalidir. Kadın, annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında, yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşıyan fevkalâde bir varlıktır. Toplumun en önemli yapı taşı aile, ailenin de en önemli unsuru anne, yani kadındır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi dünyada her güzel şey kadının eseridir.

Kadınlarımız dünyanın hiçbir coğrafyasında görülmeyecek özverilerle bu toprağın vatan olması uğruna mücadele vermiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerli annesi Zübeyde Hanım, kucağındaki çocuğu yerine cepheye taşıdığı top mermilerini örten Şerife Bacı, Kara Fatma, Tayyar Rahmiye, Kılavuz Hatice, Nene Hatun ve ismini sayamadığım binlerce kahraman kadınımızı bu anlamlı günde şükranla yâd ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, saygılar sunuyorum.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.