ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın 4 Aralık Dünya Madenciler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN'ın 4 Aralık Dünya Madenciler Günü Mesajı

Emeğin ve alın terinin simgesi olan, yerin yüzlerce metre altında her türlü tehlike ve zorluğa karşı mücadele eden, gerektiğinde bu uğurda yaşamını kaybeden tüm maden emekçilerine  sadece bizlerin değil toplumun tüm kesimlerinin vefa borcu bulunmaktadır. Ülkemize hizmet etmek ve gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakmak için büyük bir fedakarlıkla çalışan madencilerimizin gönüllerimizdeki yeri her zaman ayrı olmuştur.

İlimiz ve Türkiye'miz için milli bir hazine olan taş kömürünü, yerin yedi kat altından gün yüzüne çıkaran madenci kardeşlerimizin yaşam şartlarını yansıtmak, yaşamlarına dokunan nesnelerden ürünler ortaya çıkarmak başta Karaelmas diyarımız Zonguldak olmak üzere, ülkemizde ve tüm dünyada madencilere karşı olan duyarlılığımızı artıracaktır. Ayrıca şehrimizin tanıtımına da katkı sağlayacaktır.

4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle, maden ocaklarında emek veren, ter döken tüm vatandaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, maden kazalarının son bulması temennimle kaybettiğimiz tüm madenci kardeşlerimizi de buradan rahmetle  anıyorum.

 4 Aralık Dünya Madenciler Günümüz Kutlu Olsun! 

Saygılarımla...   

                                                           Osman BOZKAN 

                                                          İl Millî Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.