ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

 

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Saygıdeğer Veliler,

Millî egemenliğin sonsuza kadar yaşayacak olan sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1920'de "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir." diyerek millî egemenliğimizi tüm dünyaya ilan etmiş ve bu günü tüm gayretimizin ve umudumuzun kaynağı, omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil olarak gördüğümüz değerli çocuklarımıza dünyadaki yegâne çocuk bayramı olarak armağan etmiştir.

23 Nisan bütün dünya çocuklarına hediye edilmiş bir bayram olsa da bugün Filistin'de ve dünyanın başka coğrafyalarında bizim çocuklarımızın yaşadığı özgürlüğü ve mutluluğu yaşayamayan, bayram coşkusundan mahrum bırakılmış çocukların da yakın bir zamanda huzur ve güven dolu bir ortama kavuşmalarını temenni ediyorum.

Sevgili çocuklar; sizler milletimizin aydınlık geleceği ve en önemli zenginliğimizsiniz. Necip Türk Milleti'nin çocukları olarak ulusumuza miras bırakılmış en büyük hazine olan Cumhuriyeti korumak ve geliştirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonunu çizdiği "Türkiye Yüzyılı"mızı inşa etmek üzere adımlar atmak sizlerin görevidir. İnanıyorum ki sizler yakın bir gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak, Aziz Milletimizin ufuklarını aydınlatacak, güçlü Türkiye'yi omuzlarınızda yükseltecek ve tüm dünyanın özlediği barış ve kardeşliğin tesisi için çaba sarf edecek, yıllarca ülkemizin bağımsızlığına, birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kasteden PKK, FETÖ,PYD,YPG  gibi terör örgütleri, eşkıyalarla hep birlikte mücadele edeceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, bu günü anlamlı kılan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, Türk ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                 Osman BOZKAN

                                                                                                                                                                    İl Millî Eğitim Müdürü

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.