ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyim.

 Çanakkale; Koca Seyit'in, Kınalı Mehmet'in, Yahya Çavuş'un, 57. Alay'ın kahramanca savaştığı yerdir. Gökten yağmur gibi yağan ateşe kendini siper eden, çelik zırhlı duvarları iman dolu göğsüyle parçalayan, vatan aşkıyla dolu aziz ordumuzdur. Çanakkale; cepheye gönderdiği kınalı kuzusuna "ya şehit ol, ya gazi" diyerek, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan cefakâr Türk analarıdır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür 

Çanakkale'de her siperde ayrı bir destan yazan kahraman Mehmetçik; eşi görülmemiş bir zafere imza attığında, "Çanakkale Geçilemez!" ilkesini bir daha silinmemek üzere tarih sayfalarına yazdırmıştır. Aziz şehitlerimiz bilmelidir ki; her köşesi şühedanın temiz kanlarıyla yoğrulmuş bu kutsal vatan toprakları, Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak ilelebet muhafaza ve müdafaa edilecek, namahremin eli bu topraklara değmeyecektir.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle;  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan, bayrak ve istiklâl uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.

                                                                              Osman BOZKAN

                                                                               İl Millî Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.