ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan ve Mesleki Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Erdal Yılmaz, (METEK III) Kapsamında Gerçekleştirilen Konferansa Katıldılar

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan ve Mesleki Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Erdal Yılmaz, (METEK III) Kapsamında Gerçekleştirilen Konferansa Katıldılar

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan  "Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi (METEK III)" kapsamında proje faaliyetleri arasında yer alan Mesleki Ve Teknik Eğitimde Kalite Güvence Uygulamalarına ve Kredili Modüler Geçme Sistemi'ne yönelik yapılan konferans, 29-30 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştiriliyor.

Konferansa; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan, Mesleki Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Erdal Yılmaz ve Zonguldak'ta METEK III Projesinin uygulandığı pilot okullardan 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin idareci ve öğretmenleri katıldılar.

Konferansın açılış konuşmalarını; AB Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Sayın Mustafa Balcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ersoy Günay ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Ali Karagöz gerçekleştirdiler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan; METEK III Projesi kapsamında yer alan Mesleki Ve Teknik Eğitimde Kalite Güvence Uygulamalarına ve Kredili Modüler Geçme Sistemi'ne ilişkin düzenlenen konferansa yönelik değerlendirmelerde bulundu.

İl Müdürümüz: "METEK III Projesi; Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında çalışan öğretmenlerimizin özel alan yeterliliklerin geliştirilmesi, mesleki ve teknik eğitim ile iş sektörleri arasındaki bağın daimi olarak kurulması yoluyla öğretmenlerin sürekli mesleki gelişiminin sağlanarak sektörde yaşanan gelişmelere öğretmenlerin uyum sağlayabilmeleri açısından büyük katkılar sunmaktadır. Projenin kazanımları, mesleki ve teknik eğitim veren okullardaki öğrenci ve öğretmenlerimizde farkındalık oluşturacaktır.

Mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmayı ve sektörlerle daha güçlü bir entegrasyon sağlamayı da önceleyen proje, uygulamalı eğitimin yanı sıra öğrencileri nitelikli iş gücü olarak yetiştirmeyi de hedeflemektedir.

Konferansta konuşulan, tartışılan konuların, konferans çıktılarının ülkemizin ve  ilimizin mesleki ve teknik eğitimine katkı sunacağını umuyor ve hayırlı olmasını diliyorum."

29-05-202429-05-202429-05-202429-05-202429-05-202429-05-202429-05-2024

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.