ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN, İl Genel Meclisi 16.Birlesim Toplantısına Katılarak İlimizde Yapımı Tamamlanan ve Devam Eden Projeler Hakkında Bilgi Verdi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN, İl Genel Meclisi 16.Birlesim Toplantısına Katılarak İlimizde Yapımı Tamamlanan ve Devam Eden Projeler Hakkında Bilgi Verdi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN; İl Genel Meclisi 16.Birlesim Toplantısında yaptığı konuşmada "2023 yılında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Öncelikle şunu arz edeyim. 105 tane öğrencimiz örgün eğitimde. Tüm evlerde sorumluluğumuz olduğunu, her bireyimizin üzerimizde hakkı olduğu bilinciyle çalışıyoruz. Ancak malum yakın tarihte deprem bölgesinde güneyimizde ciddi bir deprem yaşadık. Genel bütçede ilimize ve diğer deprem etkisi olmayan illere aktarılan bütçe adaletli olarak hizmetleri vermeye çalışıyoruz. 2023 yılı bütçemizle ilgili şöyle kısa bir açıklama yapacak olursa;

2 tane projemiz var. 10 tane devam eden projemiz var. Yatırım programında. İhale aşamasında 3 projemiz var. Proje aşamasında 18 projemiz var. Toplam 33 proje üretmişiz.

İlimiz yatırım programında bulunan projelerin toplam bedeli 2023 yılı rakamları ile 1 milyar 510 milyon lira. 2022  yılında il özel idaresinden aktarılan payımız yirmi 3 milyon 659 bin 400 lira, 2023yılında il özel idaresinden Milli Eğitim bütçesine miktarımız 34 milyon üç 129 bin 194 lira.

Bu şartlar altında genel bütçemizden gelen mevcut para ile ilimiz içinde adaletli bir şekilde yatırımları yapmaya çalışıyoruz.

Önümüzdeki yıl için genel bütçeden gelecek büyük onarımlarda ki miktar ile yapabileceğimiz en fazla 3 okul onarımıdır. O nedenle çok geniş kapsamlı, genel bütçeden gelecek para ile onarımlara girişemeyeceğiz.

Bakanlığımızın bu konuda deprem etkisi olmayan illere talimatı bu yöndedir. O anlamda ilimizde yatırım projesinden yatırımlara temel eğitimden aktarılabilecek miktarı arttırabilmemizi temenni ediyorum. 

İlçelerde nüfus yoğunluğuna göre gelen bütçeyi öncelik sırasına göre sıralıyoruz. Burada  ilçeye bakmıyoruz, ile bakıyoruz. Yani merkezde, merkez ilçede  derslik başına düşen öğrenci sayısı fazlaysa bir bölgede oraya öncelik veriyoruz. 

Şu anda bizim önceliğimiz Yayla bölgesinde yani Fener bölgesinde olmalı. Şu Fener bölgesinde 4 tane okul ikili öğretim yapıyor ve derslikler de derslik başına düşen öğrenci sayısı oldukça yüksek. Kurum müdürlerimiz aynı odayı gün boyu kullanmak zorunda kalıyorlar. İdarecilerimiz aynı odayı kullanmak zorunda kalıyorlar. Takdir edersiniz ki yani sınıftan çıkıldıktan sonra bir 2 saat havalandırılması, temizlenmesi gerekir. Bunu bile zorla yaparak biz eğitim öğretimimizi devam ettirmeye çalışıyoruz o bölgemizde."dedi.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.