ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Koordinesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi Tarafından "Zonguldak PDR Günleri " Etkinliklerinin Birincisi Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Koordinesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi Tarafından

      İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından "Zonguldak PDR Günleri " etkinliklerinin birincisi düzenlendi. Etkinliğe; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Okan Bilgin, Akademisyenler Prof. Dr. Nursel Topkaya, Prof. Dr. Dilek Yelda Kağnıcı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah Turan, Zonguldak Bahçeşehir Koleji Kurucusu Esin Yazıcı, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz katıldılar.

     Programda konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan: "Bizler eğitimci olarak biliyoruz ki okullarımızda ilgileri, istekleri, yetenekleri, ihtiyaçları birbirinden çok farklı öğrenciler bir çatı altında toplanmakta ve bizlerin de onların ihtiyaçlarına cevap verme sorumluluğumuz bulunmaktadır. Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmanlarımız okullarımızda; öğrencilerimizin kendilerini tanımasına, çevresindeki imkânları fark etmesine, öğrencilerin potansiyellerinin farkına varmasına ve yeni durumlara uyum sağlayabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu anlamda sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu ve hayatı sevdiren birer rehbersiniz. Özverili çalışmalarınızla onların kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olacağınıza ve katkı sunacağınıza inancım tamdır. Mesleki eğitimin anlam ve önemini en iyi bilenler olarak sizlerden isteğim rehberlik çalışmalarınızda öğrencilerimizi mesleki eğitime yönlendirme konusunda özel çaba sarf etmenizdir."


26-04-202426-04-202426-04-202426-04-202426-04-202426-04-2024

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.