ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTAMIZ COŞKUYLA KUTLANIYOR

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTAMIZ COŞKUYLA KUTLANIYOR

 

Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla, bu yıl üçüncüsü kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası, Zonguldak'ta büyük bir coşkuyla kutlanmaya başladı.

 

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki 8 Halk Eğitimi Merkezi ve Zonguldak Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan kutlama programına, Zonguldak Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz'ın eşi Fatma Tutulmaz, Vali Yardımcısı Sayın Turgut Subaşı, Belediye Başkan Vekili Sayın Erol Yılmaz, İl protokolü, İl Millî Eğitim Müdürümüz Züleyha Aldoğan, İl ve İlçe Millî Eğitim yöneticileri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurs eğiticileri, kursiyer ve vatandaşlar katıldı.

 

Vatandaşların, kursiyerlerin yoğun katılımı ile gerçekleşen programda, yıl boyunca kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği göz nuru çalışmalar sergilendi.

 

Açılış Programında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz, Züleyha ALDOĞAN;Sürekli gelişim ve değişim içinde olan Dünyayı, ancak hayat boyu öğrenme ile yakalayabiliriz. Kadınlarımızın varlığını, özellikle öncelediğimiz yaygın eğitim kurumlarımızla eğitim öğretim istihdam zincirinin en önemli halkalarından biri olduk. Halk Eğitim Merkezlerimizin tüm alt yapısı, Bakanlığımız tarafından oluşturulan dijital platform HEMBA'ya taşınarak, yaygın eğitim daha erişilebilir hale geldi.

 

Millî Eğitim Bakanlığımızın ortaya koyduğu; hayat boyu öğrenme olanakların erişimin artırılması anlayışı ve hedefiyle ilimizde, her yıl ortalama 100 bin vatandaşımız, halk eğitimi kurslarımızdan yaralanmaktadır.

 

İlimizde, 8 Halk Eğitimi Merkezimiz ve Olgunlaşma Enstitümüz, engelli bireylerimizin faydalandığı Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezimiz; hayat boyu öğrenmeyi yaşamın her anında sürekli kılmak için 7'den 70'e herkesin katıldığı kurslar, eğitimler, etkinlikler düzenleyerek vatandaşımızın hizmetinde olmaktadır.

 

Yeni açılan Zonguldak Olgunlaşma Enstitümüz; gelenekten geleceğe bir köprü olacak, şehrimizin ve bölgemizin sosyal, kültürel dokusuna hizmet edecek. Zonguldak Olgunlaşma Enstitüsü, tarihi dokusu olan binasında, özel tasarım restorasyonla şehrimizin geçmişini, tarihini kültürünü yeniden canlandıracak.

 

Bakanlığımızın "Köy Yaşam Merkezi" projesi ile Zonguldak'ta 7 ilçe ve Zonguldak Merkezde olmak üzere 24 "Köy Yaşam Merkezi" hizmete girdi. Buralarda anne ve çocuk, dede torun aynı çatı altında eğitim vesilesi ile buluşarak adeta köylerimizin kalbi oldu.

 

Öğrenmenin sınırı yok, hayat boyu öğrenciyiz. Her yaştan herkesi Halk Eğitimi Merkezlerimiz aracılığı ile açılan kurslarımıza katılmaya davet ediyorum. Birlikte öğrenmeye hayatı paylaşmaya devam edelim.HER ZAMAN, HER YERDE, HERKES İÇİN EĞİTİM

 

Üreten ellerin parmak uçlarında şekillenen bir gelecek için Hayat Boyu Öğrenme Diyoruz.

 

İlimize kazandırılan eğitim yatırımları ve eğitim- öğretimin tüm süreçlerine her zaman yanımızda olan, desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut ÖZER'e, Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ'a, tüm eğitim paydaşlarımıza eğitim ailemiz, öğrencilerimiz, velilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Öğrenen ve üreten Türkiye diyerek, gayret gösteren herkesin, Hayat Boyu Öğrenme Haftamız Kutlu Olsun.02-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-2023

 

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.