ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYALLERİNE GİDEN YOLDA EVLATLARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDCEĞİZ

DYK ORTAK SINAVI İKİNCİ  KEZ DİJİTAL ORTAMDA YAPILDI
HAYALLERİNE GİDEN YOLDA EVLATLARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDCEĞİZ

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerin derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak için düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarının ortak sınavı,2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci döneminde ilk kez çevrimiçi olarak yapılmıştı. DYK ortak sınavının ikincisi de dijital ortamda gerçekleştirildi. DYK ortak sınavlarına, okullarda hafta içi ve hafta sonu 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıflar düzeyinde destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrenciler katılıyor.

 

DYK ortak sınavlarının yapıldığı okullarımızı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN, öğrencilerimize başarılar diledi. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ilimizde  örneklem olarak belirlenen 13  okulumuz bünyesinde, her  öğrencimizin  kendi okulunda olmak üzere  dijital ortamda gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN; "Öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerinin giderilmesi, eğitimde imkan ve fırsat eşitliğinin sağlanması açısından DYK'lar akademik başarıların artırılmasına imkan sağlıyor.2022-2023 eğitim öğretim yılı başından bu yana Bakanlığımızın gönderdiği 1 milyon ücretsiz kaynak kitabı, ilimizde öğrencilerimizle buluşturduk. Evlatlarımızın hayallerine giden yolda onları desteklemeye devam edeceğiz.

Sene başından bu yana destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden, DYK ortak sınavlara katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

 

Öğrencilerimizi bu sürece hazırlayan okullarımızın yönetim ve eğitim kadrolarına teşekkür ediyorum. Bu sınavları dijital olarak yapabilmemiz, Bakanlığımızın sağladığı imkanlarla okullarımızda kurduğumuz bilişim teknolojileri altyapısı ve donanımı sayesinde olmaktadır. Eğitimde dijital ortamların geliştirilmesi, dijital altyapı ve donanımların okullarımıza kazandırılması, eğitim öğretimin tüm boyutlarında desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut ÖZER'e tüm eğitim ailemiz adına şükranlarımı sunuyorum.

 

Evlatlarımızın bütün eğitim süreçlerinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz."
22-05-202322-05-202322-05-202322-05-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.