ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık, Ezan ve Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması İl Finali Yapıldı.

Hafızlık, Ezan ve Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma  Yarışması İl Finali Yapıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Zonguldak Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında "Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma, Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık ve Genç Bilâller Ezanı Güzel Okuma” yarışması, Gülüç Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. Yarışmaya hafızlık kategorisinde 4, ezan okuma kategorisinde 8 ve Kur´an-ı Kerim´i güzel okuma kategorisinde ise 8 okul katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan yarışma öncesi konuşma yapan Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Bektaş, yarışmada amacın öğrencilerin bilgi ve becerilerini artırmak olduğunu söyledi. Bektaş, “Öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerini ortaya çıkarıp, minbere, mihraba insan kazandırmak ve geleceğin din adamlarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Allah ve peygamber sevgisi, İslam’ın hoşgörüsü ile yetiştirmeye çalıştığımız hafızlarımız, Kur’an bülbüllerimiz ve ezanın genç Bilalleri ile sizleri baş başa bırakıp yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Birbirinden güzel seslerin Kur’an-ı Kerim ve ezan okuduğu yarışmada Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık dalında; Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Murat Öztürk, Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma dalında; Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Emre Altay, Genç Bilâller Ezanı Güzel Okuma kategorisinde birinciliği Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Emrullah Kara elde etti.

 

Yarışma programına Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Cemal Özdemir, Hasan Sarıhan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nusret Parlak, Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, çok sayıda STK temsilcisi ile veliler katıldı.

 

Öğrencilerimize bölge yarışmalarında başarılar dileriz.

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.