ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAFIZLIĞINI TAMAMLAYAN 19 HAFIZ ÖĞRENCİMİZ İÇİN İCAZET TÖRENİ DÜZENLENDİ

HAFIZLIĞINI TAMAMLAYAN 19 HAFIZ ÖĞRENCİMİZ İÇİN  İCAZET TÖRENİ DÜZENLENDİ

 

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 19 hafız öğrencimiz için  icazet töreni düzenlendi. 

  

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene; Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Muammer AVCI, Zonguldak  İl Müftüsü Sayın Aşır DURGUN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN, Siyasi Partilerin Başkan ve Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, veliler, hafızlar ve çok sayıda davetli katıldı. 

Konuşmaların ardından öğrencilerimizin Kur'an tilaveti ve ilahi sunumunun ardından hafızlara  belgeleri, Milletvekilimiz Sayın Muammer AVCI, İl Müftüsü Sayın Aşır DURGUN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN ve davetliler tarafından verildi. 

Milletvekilimiz Sayın Muammer AVCI, hafızlığını tamamlayan tüm öğrencilerimizi, ailelerini, hocalarını, hafızlarımızın  yetişmesine destek olan tüm kurum ve kuruluşlarımızı tebrik ederek  hafızlarımıza başarılar diledi. 

İl Müftüsü Sayın Aşır DURGUN "Allah'ın bize en büyük nimeti en büyük hazinesi olarak gönderdiği Kur'an-ı Kerim'i ezberleyen 19 öğrencimizin mutluluğuna şahit olmak onların bu güzelliklerini onlarla birlikte aileleriyle birlikte yaşamak bizim için gerçekten büyük bir lütuf ve sevinç vesilesidir." 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN,19 Hafızımız için düzenlenen törende yaptığı konuşmada "Hafızlık herkese nasip olmayacak kutlu ve yüce bir makam. Kuran'ı Kerim  bizim hayat rehberimizdir. Biz Müslümanlar buna inanır, buna göre yaşamaya gayret ederiz." 

İl Milli Eğitim Müdürümüz; "Milli Eğitim Bakanlığımız  Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Zonguldak İl Müftülüğümüzün destekleriyle  Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisemiz bünyesinde " Okul-Kur'an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü'" kapsamında hafızlıklarını tamamlayan hafız öğrencilerimiz için "İcazet Töreni" düzenlemenin onurunu, mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 

Bu güzel ve hayırlı vesile ile Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm eğitim camiamız adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. 

 2018 yılından beri Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde bu okulumuzda başarıyla yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi"nde öteden beri bugün itibariyle 50 öğrencimiz hafızlıklarını tamamlamış bulunmaktadır. 

Bugün  kendileri için "İcazet Töreni" düzenlediğimiz  diplomasını almaya hak kazanan her biri diğerinden değerli yeni 19 öğrencimizi, hafızlığını daha önce tamamlayan diğer öğrencilerimizi, onların kıymetli ailelerini, hafızlık sürecini başarı ile tamamlamalarında destek olan öğretmenlerimizi, hocalarımızı tebrik ediyorum.  

Hafızlık herkese nasip olmayacak kutlu ve yüce bir makam. Kuran'ı Kerim  bizim hayat rehberimizdir. Biz Müslümanlar buna inanır, buna göre yaşamaya gayret ederiz. 

Bugün  icazetlerini alacak hafız kardeşlerimiz de bu yüce rehber istikamette hayatlarını sürdürecek ve etraflarına ışık saçacaklardır. Buradan icazetlerini alacak 19 değerli hafız öğrencimize  Kur'an'a ve Yüce Dinimiz İslam'a hizmet yolunda başarılar diliyorum. 

         Milli Eğitim Bakanlığımızın ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın protokol kapsamında uygulamaya koyduğu bu projenin İlimizde de başarılı şekilde uygulanarak hafızlarımızın yetişmesinde katkılarından dolayı paydaşımız olan İl Müftülüğümüze, İl Müftümüz Sayın Aşır Durgun şahsında Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına teşekkür ediyorum.  

Hafızlarımızın bu başarısının mimarı olan ailelerimize, Okul ve Kur'an Kursu Yöneticilerimize, akademik öğretmenlerimiz ile Kur'an Kursu öğreticilerimize, usta öğreticilerimize, emeği geçen tüm  personelimize İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına teşekkür ediyorum. 

  

İcazetlerini alan Sevgili Yavrularımıza  Kur'an ahlakına bürünerek yaşayan hafızlar olarak devam etmeleri dua ve temennilerimizle başarılar diliyorum 

Hafızlarımız için tertip ettiğimiz bu "İcazet Töreni"ne teşrif ederek hafızlarımızı ve bizleri onurlandıran siz değerli misafirlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum." 

  

15-10-202315-10-202315-10-202315-10-202315-10-2023

  

 

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.