ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM HER YAŞTA VE HER YERDE HER YERDE, HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR EĞİTİM

ZONGULDAK'TA "HEMBA"TANITIMI YAPILDI
EĞİTİM HER YAŞTA VE HER YERDE HER YERDE, HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR EĞİTİM

Halk Eğitimi Merkezlerinde verilen yaygın eğitim içerikleri, Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı (HEMBA) dijital platforma taşındı. Halk Eğitim Merkezlerindeki yüz yüze eğitimlerden yararlanan vatandaşlarımızdan daha fazlası dijital platform HEMBA'dan yararlanarak eğitimlerden istifade edecekler.

 

Halk Eğitimi Merkezlerindeki kurslardan Türkiye geneli yılda yaklaşık 12 milyon kişi yararlanıyor. Zonguldak'ta bu eğitim sezonu başlangıcından Mayıs 2023'e kadar 60 binin üzerinde vatandaşımız kurslardan yararlandı. Dijital platform HEMBA'da başlangıçta 100 kurs ve seminerin dijital içeriğipaylaşılıyor.

 

Zonguldak Merkez Fatih Halk Eğitimi Merkezinde yüz yüze devam eden halk eğitimi kurslarını ziyaretinde  dijital platform HEMBA'daki kurslara da değinen İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN; "Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda  hazırlanan yaygın eğitim kurs içerikleri, bu kez de dijital eğitim platformu Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı (HEMBA)da hayat buluyor. Halk Eğitimi Merkezlerimizde ve diğer kurs merkezlerimizde yüz yüze verdiğimiz kurslar artık dijital platformda da vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor. Yüz yüze eğitimden yararlanan daha fazla vatandaşımız dijital ortamdaki bu kurslardan yararlanacak.

 

Vatandaşlarımız https://www.hemba.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve e-Devlet şifreleri ile e-Yaygın sistemine giriş yaparak kayıt olabilecekler. 

Eğitimleri başarılı şekilde tamamlayan vatandaşlarımızınSertifika/Katılım Belgesi e-Devlet sistemine işlenmektedir. Bakanlığımız tarafından ilk etapta 100 kurs ve seminerin dijital içeriği hazırlandı, platformdaki bu sayı zamanla artarak devam edecektir.

 

Milli Eğitim Bakanlığımız sadece eğitim çağı nüfusuna hitap etmiyor, tüm vatandaşlarımızın eğitimlerini desteklemek için her türlü eğitim mekanizmasını hizmete sunuyor. Bakanlığımız " Eğitim Her Yaşta ve Her Yerde" ilkesi ile yaygın eğitime ayrı bir önem atfederek  dijitalleşmenin olanakları ile güçlendirerek halkımızın hizmetine sunmaktadır.

Halk Eğitimi Merkezlerimizin kapasiteleri her geçen gün artmakta ,yararlanan vatandaşımızın sayılarında bir önceki yıla göre önemli artışlar sağlanmaktadır. Dijital platform HEMBA bu sayıları kat be kart artıracaktır. Vatandaşlarımıza zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın eğitim alabilecekleri imkan sunuluyor. İşi veya başka sebeplerle eğitime devam edemeyen vatandaşlarımızın bu eğitimlerden yararlanması mümkün hale geliyor. İnternet bağlantısı olan her yerden kurslara erişerek kendi hızlarında takip edebilecekler. Ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

 

 

Hayat Boyu Öğrenciyiz. Her Zaman, Her Yerde, Herkes İçin Erişilebilir Eğitim.08-05-2023

08-05-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.