ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA BİLİM VE SANAT IŞIĞINDA GENÇLER"TEMALI BİLİM VE SANAT ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ"CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA BİLİM VE SANAT IŞIĞINDA GENÇLER"TEMALI BİLİM VE SANAT ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Cumhuriyetimizin 100. Yılı  kutlama etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  koordinesinde, Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 24-29 Ekim 2023 tarihlerini kapsayan  "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Bilim ve Sanat Işığında Gençler" etkinlikleri bugün başladı.

Etkinliğin açılışına; Zonguldak Belediye Başkanı Sayın  Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak Baro Başkanı Sayın Türker Kapkaç, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Sayın Albay Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak İl Defterdarı sayın  Hülya Yelimlieş, Zonguldak İl Sağlık Müdürü Sayın  Dr. Ertuğrul Güner,  İl Milli Eğitim Müdürü Osman  Sayın Bozkan, Bakanlığımız  Müfettişi  sayın Yüksel Kara,  okul ve  kurum yöneticileri, öğrenci velileri ve öğrencilerimiz katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Osman Bozkan'ın açılış konuşmasının ardından, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Emel Doğan Uğurlu ve Öğretim Görevlisi Gonca Yerlikaya'nın flüt ve keman dinletisi sundu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümünden Doç. Dr. Yücel Namal "Cumhuriyetin 100. Yılı" temalı konferans verdi.

Etkinlikler hafta boyunca; kongre, panel, seminer, konser, gezi, atölye çalışmaları, gökyüzü gözlemi gibi faaliyetlerle devam edecek.24-28 ekim tarih aralığında  öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin ziyaretine açık olacak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan, yaptığı  konuşmada; " Araştıran, öğrenen, üreten, akıl ve zekasını bilimle yoğuran; birikimini Ülkemiz ve tüm  insanlık hayrına kullanan, gençlerimizin varlığını görmek bizleri yarınlarımız için umutlandırmaktadır." dedi.

Cumhuriyetimizin 100.Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezimiz tarafından düzenlenen "CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA BİLİM VE SANAT IŞIĞINDA GENÇLER" adlı Öğrenci Kongresi ve Etkinliklerimize hoş geldiniz diyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

Cumhuriyetimizin 100.yılına girdiğimiz bu hafta boyunca Bilim ve Sanat Merkezimizdeki yönetici ve öğretmenlerimizin rehberlik ve danışmanlığında 5 gün süre ile devam edecek olan bu  kongre  ve diğer etkinlik-atölye çalışmalarının ilimiz eğitim kalitesinin artırılmasına katkı sunacağına inanıyor, gençlerimize, sevgili öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Ülkemizin aydınlık yarınlarında söz sahibi olacak, Türkiye Yüzyılını inşa edecek yavrularımızı; Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda, bilimin ışığında yürüyecek meraklı gençler olarak yetiştirmek için, bilime ilgi ve meraklarını artıracak, teknolojiyi daha doğru kullanmalarını sağlayacak imkanları  sizlere sunmaya devam edeceğiz.

 

İlk emri "Oku" olan Yüce Dinimiz İslam'da Kur'ân ve sünnette ilmin faziletini vurgulayan ve ilim öğrenmeye teşvik eden pek çok âyet ve hadis bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Peygamberimizin  "İlmi Çin'de de olsa talep edin." hadisidir.

 

Araştıran, öğrenen, üreten, akıl ve zekasını bilimle yoğuran; birikimini Ülkemiz ve tüm  insanlık hayrına kullanan, gençlerimizin varlığını görmek bizleri yarınlarımız için umutlandırmaktadır.

Toplumsal sorunlara çözüm üretmede  bilim ve teknolojiyi kullanmak, büyük önem arz etmektedir. Toplumsal ihtiyaçlara duyarlı gençlerimize ihtiyacımız var. Bilimin ışığında, gençlerimiz ile birlikte çalışarak, Ülkemiz için üretecek ve  birlikte başaracağız.

Yaşadığımız dünyayı tanımanın ve anlamanın en iyi yolu, bilimsel etkinlikleri deneyimlemekten geçmektedir. Bu hafta boyunca devam edecek olan buradaki atölye etkinliklerinde  Sevgili öğrencilerimiz ve gençlerimiz  deneyimleme şansı bulacaklar.

Bilim ve Sanat Merkezimizdeki öğretmenlerimizin moderasyonunda gerçekleşecek olan Öğrenci Kongresinde, öğrencilerimiz, yapacağı sözlü sunumlarla kendilerini ifade etme şansı bulurken iyi uygulama örneklerini de paylaşmış olacaklar. Farkındalık oluşturacak çalışmaların yapılmasına ve yaygınlaştırılmasına katkı sunacaklar.

Türkiye Yüzyılını inşa edecek gençlerimizi, hedeflerine  giden yolda  hep birlikte desteklemeye devam edeceğiz.

 

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde; Öğrenci Kongresi, Atölye Çalışmaları ve Etkinliklerin düzenlenmesinde görev alan öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                             Osman BOZKAN

                                                                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü


25-10-202325-10-202325-10-202325-10-202325-10-202325-10-202325-10-202325-10-202325-10-2023


  

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.