ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüz ile Atatürkçü Düşünce Derneği iş birliğinde düzenlenen resim, şiir , kompozisyon yarışmasının ödül törenine katıldı

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüz ile Atatürkçü Düşünce Derneği iş birliğinde düzenlenen resim, şiir , kompozisyon yarışmasının ödül törenine katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan, Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüz ile Atatürkçü Düşünce Derneği iş birliğinde düzenlenen resim, şiir , kompozisyon yarışmasının ödül törenine katıldı.Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Bozkan'ın hitapları:

Saygıdeğer Konuklar, Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Atatürkçü Düşünce Derneği iş birliğinde düzenlenen yarışmanın ödül töreni vesilesiyle bir araya gelmiş bulunmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyor, sizleri muhabbetle selamlıyorum.

Bu yarışma, gençlerimizin Atatürk'ün fikirlerini daha iyi anlamaları ve özümsemeleri için önemli bir fırsat sunmuştur.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasını ve Atatürkçü düşüncenin bizler için taşıdığı önemi bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Cumhuriyetimizin temelleri, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle atılmıştır. 29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet, halkımızın iradesini ve egemenliğini esas alan, çağdaş ve modern bir devletin doğuşunu müjdelemiştir. Bu büyük dönüşümün mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmış, bizlere demokratik ve laik bir Türkiye bırakmıştır.

Atatürk, modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olarak milletimizin kaderini değiştiren büyük bir liderdir. Onun ilkeleri, yalnızca bir dönemin değil, geleceğimizin de aydınlık rehberi olmuştur.

Eğitim, bir toplumun geleceğini şekillendiren en önemli unsurlardan biridir. Atatürk, "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder" sözleriyle eğitimin önemini en güzel şekilde ifade etmiştir. Bu nedenle, bizler de eğitim alanında sürekli ilerlemek, gençlerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmak zorundayız. Ülkemizin geleceğini inşa edecek mimarlar olan gençlerimize Atatürk'ü en iyi şekilde öğretmek, onların zihinlerinde ve kalplerinde bu değerleri yaşatmak en büyük sorumluluğumuzdur.

Bu anlayışla, Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Yusuf Tekin'in öncülüğünde hazırlanan "Türkiye Yüzyılı Maarif Modelinde", Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî mücadele döneminin ölümsüz kahramanları özellikle vurgulanmaktadır.

Atatürkçü düşünce sistemi, bilimi, aklı ve ilerlemeyi temel alan bir yapıdadır. Bu nedenle öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirmek, ülkemizin aydınlık yarınları için büyük bir önem arz etmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı değerleri yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına tüm eğitim kadrolarımızla çalışıyoruz.

Sevgili Öğrenciler, Sizler, bu ülkenin geleceği, umut ışıklarısınız. Atatürk'ün "En büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni daha aydınlık bir geleceğe taşımak sizin elinizde. Onun gösterdiği yolda, eğitim ve bilimin ışığında ilerleyerek kendinizi her alanda geliştirmeniz, en büyük görevlerinizden biridir. Sizlere olan güvenimiz sonsuzdur ve bu yolda her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.

Kıymetli Misafirler, Cumhuriyetimizin 100. yılında geçmişten aldığımız güçle geleceğe daha umutla bakıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan tarafından vizyonu belirlenen "Türkiye Yüzyılı" nda bu güzel ülkemiz, daha nice başarılara imza atacak, yeni nesillerin eğitim ve öğretimdeki başarılarıyla daha da yükselecektir. Hep birlikte Atatürk'ün izinde, aydınlık bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Onun bizlere emanet ettiği Cumhuriyet değerlerini koruma ve geliştirme sorumluluğunu taşımaktan gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Sözlerimi sonlandırırken, buanlamlı etkinlikte emeği geçen Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube Başkanına, yönetim kuruluna, öğretmenlerimize ve yarışmaya katılan kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

13-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-2024

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.