ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASKETBOL POTASI ÜRETEN ÖĞRENCİLER, OKUL BAHÇESİNE POTA MONTAJI YAPTI

BASKETBOL POTASI ÜRETEN ÖĞRENCİLER, OKUL BAHÇESİNE POTA MONTAJI YAPTI

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN,basketbol potası üreten ve okul bahçelerine montaj yapan öğrencilerle ilgili yaptığı değerlendirmede; Millî Eğitim Bakanlığımızın sağladığı imkânlarla, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması kapsamında, Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, İlimiz geneli 38 okulumuz için toplam 74 basketbol potası üretti.

Okumuz atölyesinde metal malzemelere şekil verip, kaynak ve boyama işlemlerini gerçekleştiren öğrencilerimiz, hazırladıkları basketbol potalarını okullara götürüp montajını yapıyorlar.

Bakanlığımızca mesleki eğitime verilen önem kapsamında, öğrencilerimizin hayata hazırlanması için farklı çalışmalar yürütüyor; akademik başarının yanında sosyal, kültürel ve spor alanlarda da öğrencilerimizin gelişim ve yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Öğrencilerimiz, hem meslek öğreniyor hem de ücret alıyor. Devletimizin de öğrencilere asgari ücretin üçte biri ve yarısı kadar katkısı var. Aynı zamanda bu çalışmalar, okullarımız bünyesinde faaliyet gösteren döner sermaye işletmelerimizin yıllık ciro artışlarına da girdi sağlamaktadır.

38 Okulumuza potalarını yerleştirdik ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Bundan sonraki süreçte, diğer İllerden de talep geldiği takdirde, meslek liselerimiz üretmeye hazır. Okullarımızın kurumsal kapasiteleri, bu üretimleri gerçekleştirme potansiyeline sahiptir.

Bu kapsamda; potası olmayan hiçbir okulumuz kalmadı. Üretimi yapan meslek lisesi öğrencilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyor; eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına, bize verdiği destekler için, Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut ÖZER'e şükranlarımı sunuyorum.

06-12-202206-12-202206-12-202206-12-202206-12-202206-12-202206-12-2022

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.