ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"9-14 Ekim 2023 Erasmus Günleri" kapsamında düzenlenen "Deneyim Paylaşım Günleri I"etkinliğimiz Sn.Valimizin Değerli Eşi Güney HACIBEKTAŞOĞLU Hanımefendi,İl Müdürümüz Sn.Osman BOZKAN, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleştiİl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman BOZKAN öğretmenlerimize yaptığı konuşmada "Yeni projeler demek eğitimin güçlenmesi demektir. Öğrencilerimizin özgüvenini arttırılması demektir. Kültürler arası güçlü iletişim demektir. Öğretmenlerin ve Kurumların kendisini yenilemesi demektir." dedi.

 

Sayın Valimizin Değerli  Eşi Güney Hacıbektaşoğlu Hanımefendi, Değerli Öğretmen arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler; 

Sizleri burada görmenin mutluluğu ve gururu içindeyim.Projelerinizi ve İlimizi tanıtmada büyük bir rol oynayan Erasmus günlerini bu tarz etkinliklerle fırsata çevirmeniz İl Milli Eğitim Müdürlüğü açısından oldukça önemlidir. 

 

Bundan sonra, eğitimde kaliteyi arttırmanın kilometre taşlarından biri olan Uluslararası Projeler ile gençlerimize sunacağımız imkanları iyice düşünerek hareket etmeli ve programın gerektirdiği tüm olanaklardan istifade etmeliyiz. 

 

Biz yeni neslin sadece kişisel değil sosyal ve mesleki anlamda da ilerlemesini istiyoruz. Bu yüzden biz eğitimcilere çok iş düşmektedir.Bugün burada olmamız tesadüf değil!Buradan elde ettiğimiz  kazanımlarla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Yüzyılı kapsamında vurguladığı, Sürdürülebilirliğin ve Başarının yüzyılının içini dolduracak çalışmalara imza atacağınızdan  şüphem yok! 

 

 

Ulu Önder Atatürk'ün Onuncu Yıl Nutku'nda da belirttiği gibi Milli Kültürümüzü, muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız.Erasmus projeleri ile dünyaya açılan sizlere bu noktada düşen görev ise öğrencilerimize farklı kültürlere saygı duymayı öğretmek ile kendi kültürümüzü ve İlimizi oldukça doğru tanıtabilmektir.Bu bilgi alışverişi bana faydalı olmuyor diyen yoktur. Öyleyse sizleri bir sonraki Erasmus Günleri etkinliğinde farklı ve çeşitli projelerle tekrar aramızda görmeyi temenni ediyorum, hatta sizleri bunun için görevlendiriyorum. 

Yeni projeler demek eğitimin güçlenmesi demektir. Öğrencilerimizin özgüvenini arttırılması demektir. Kültürler arası güçlü iletişim demektir. Öğretmenlerin ve Kurumların kendisini yenilemesi demektir. 

 

Zonguldak eğitimde gücü ile anılan bir İl olmalı! Bunu başarmak için, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteğe hazırız. Şimdi sıra sizde, hepinize başarılar diliyorum.  

 

 

                                                         İl Milli Eğitim Müdürü 

                                                                                                         Osman BOZKAN 

 

 

12-10-202312-10-202312-10-202312-10-202312-10-202312-10-202312-10-202312-10-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.