ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6 ŞUBAT 2023

6 ŞUBAT 2023

Bir yıl önce Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana gelen binlerce insanımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan,millet olarak büyük acılar yaşadığımız 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde bir kez daha derin bir hüznü ve acıyı yüreklerimizde yaşıyoruz.

Ülkemiz için büyük bir felaket olmakla birlikte asrın felaketi olarak tanımlanan depremlerde çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş, yaralanmış, evsiz ve yuvasız kalmıştır. Geçen bir yılda kayıplarımızın acısını unutmak mümkün olmadı ancak aziz milletimiz ve yüce devletimizle el ele vererek yaralarımızı beraberce sardık. Geçmişte olduğu gibi 6 Şubat depremlerinden sonra da acıyı birlikte omuzladık.

 Gönüllü çalışmaların ve yardımseverlik ruhunun ne kadar büyük bir etkiye sahip olabileceğini gösteren bir örneğe şahit olduk. Asrın felaketini asrın dayanışmasına dönüştürerek tüm insanlığa örnek olacak bir kardeşlik anlayışı ortaya koyduk.

 

Ülkemizin yaşadığı bu büyük depremin yıl dönümünde; böyle bir felaketin ve acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

 

 

                                                                                  Osman BOZKAN

                                                                             İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

06-02-2024

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.