ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN BOZKAN'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

   Aziz Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük yolunda attığı ilk adımın, millî mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve gururunu yaşamaktayız.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 105 yıl önce bugün Samsun'a çıkarak bağımsızlık meşalesini yakmış, Türk Ulusu'nu uçurumun kenarından döndürmüştür. Samsun'a ayak basar basmaz "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." kararlılığı ile düşüncelerinde olgunlaştırdığı, "ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk Devleti kurma" fikrini aşama aşama yaşama geçirmiştir. Amasya Genelgesi'nin yayımlanması, Erzurum ve Sivas Kongrelerinin toplanması ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması, bu sürecin kilometre taşlarını oluşturmaktadır.

   Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Gençler! Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız." sözleriyle gençlerimize verdiği önemi yansıtmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini büyük güven ve umut beslediği gençlerimizin ellerine emanet etmiş ve bu günü onlara armağan etmiştir.

   Bu anlamlı günde geleceğimizin teminatı kıymetli gençlerimize güvenimizin tam olduğunu belirtmek isterim. İnanıyorum ki sizler yakın bir gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak, Aziz Milletimizin ufuklarını aydınlatacak, güçlü Türkiye'yi omuzlarınızda yükseltecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonunu belirlediği "Türkiye Yüzyılı"nı inşa edecek gençler olarak tüm dünyanın özlediği barış ve kardeşliğin tesisi için çaba sarf edeceksiniz.

   Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; bu gururlu günde tüm gençlerimizin ve milletimizin bayramını içtenlikle kutluyorum.

 

OSMAN BOZKAN

İl Millî Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.