ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

180 BİN YENİ KAYNAK KİTAP YKS VE LGS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

  İLİMİZDE DAĞITILAN TOPLAM KAYNAK KİTAP 1 MİLYONA ULAŞTI
180 BİN YENİ KAYNAK KİTAP YKS VE LGS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hazırlanan LGS ve YKS'ye yönelik kaynak kitaplar öğrencilere dağıtılmaya devam ediyor. İlimize Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gönderilen 180 bin yeni  kaynak kitap, LGS ve YKS sürecindeki öğrencilere ulaştırıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından her ay yayınlanan sınavlara yönelik örnek sorularla birlikte ücretsiz dağıtılan basılı kaynaklar, hem öğrenciler hem de aileler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Milli Eğitim Bakanlığımız bu yıl ilk kez ücretsiz ders kitapları ile birlikte kaynak kitapları da okul açıldığında öğrenci sıraları üzerinde öğrencilerle buluşturmuştu. 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminde de farklı sınıf seviyelerinde kaynak kitap dağıtımı devam etti.

 

Sınav hazırlık sürecinde olan öğrenciler  ve  ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde  farklı sınıf seviyelerinde öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gönderilen ücretsiz kaynak kitap dağıtımları ile ilgili  olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN;

"LGS ve YKS öncesinde okullarımızda öğrencilerimize desteklerimiz devam ediyor.Evlatlarımızın hayallerini gerçekleştirmeleri için her zaman yanlarında olacağız.

YKS ve LGS sürecindeki öğrencilerimize dağıtılmak üzere yeni 180 bin kaynak kitap ilimize ulaştı, öğrencilerimize dağıtımı başladı. Bakanlığımızın son gönderdiği 180 bin ücretsiz kaynak kitapla birlikte sene başından bu yana ilimize ders kitapları haricinde toplamda 1 milyon  kaynak kitap öğrencilerimize dağıtılmak üzere Bakanlığımız tarafından gönderildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından her ay düzenli olarak yayınlananfasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları, sınavlara yönelik birçok çalışma ve ücretsiz dağıtılan basılı kaynaklar, hem öğrencilerimizin hem de ailelerimizin memnuniyeti ile karşılanıyor. LGS (Liselere Geçiş Sistemi) ve YKS'ye (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) yönelik hazırlanan kaynaklar sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerimizin akademik başarılarını desteklemek için iyi bir araç oldu. Bakanlığımızın bu çalışması aynı zamanda velilerimiz üzerindeki maddi külfeti de azaltmaktadır. Ücretsiz dağıtılan kaynak kitaplar, öğrencilerimizin öğrenme açıklarının telafisine aracılık ederken ders okutan öğretmenlerimiz içinde önemli bir ders materyali olarak değerlendirilmektedir.

 

Eğitimde imkân ve fırsat eşitliğinin sağlanması, öğrenme kayıplarının azaltılması, öğrencilerimize telafi imkânının sunulması açısından eğitime sundukları bu ücretsiz kaynak desteği ve eğitim öğretimin  tüm süreçlerine  destekleri için Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut ÖZER'e eğitim ailemiz, öğrencilerimiz, velilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz."


05-05-202305-05-202305-05-2023

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.