ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ'U UNUTMADIK,UNUTTURMAYACAĞIZ

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından "15 Temmuz'u Unutmayacağız "konulu  seminer düzenlendi. Prof.Dr. Şehit İlhan Varank Kız Anadolu  İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencileri, okul ve kurum müdürlerine  yönelik olarak "15 Temmuz'u Unutmayacağız" semineri düzenlendi.
15 TEMMUZ'U UNUTMADIK,UNUTTURMAYACAĞIZ

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü izleme ve takibi ile il geneli tüm okullarda eş zamanlı olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "15 Temmuz'u Unutmayacağız" konulu seminer ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN;

15 Temmuz Gecesi, Aziz Milletimiz, Cumhuriyetimize, demokrasimize ve tüm bu kazanımlara canı pahasına sahip çıktık. Tek yürek ve tek bilek olarak hain darbecilere, bölücülere  karşı  milletçe yürüttüğümüz destansı direnişle dosta ve düşmana Türkiye'nin asla esir edilemeyeceğini, Türk milletine asla diz çöktürülemeyeceğini gösterdik.

15 Temmuz günü yaşanılanları ve milletimizin kazandığı zaferi hafızalardan silinmemesi için ve gelecek neslimizin bunu hep hatırlaması için gençliğimizin hafızalarını diri tutacağız. Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız.

Bu amaçla ilimizde tüm okullarımızda 15 Temmuz temalı gazete, dergi, resim ve seminer çalışmaları  yapıyoruz. Yapılan bu çalışmalar, yıl boyunca da derslerimizin müfredatı ve temaları içerisinde de işlenmeye öğretmenlerimiz tarafından devam edecek.

İlimiz Merkezdeki ortaokul öğrencilerimiz ,okul ve kurum müdürlerimize yönelik olarak "15 Temmuz'u Unutmayacağız "temasıyla düzenlediğimiz seminerle, öğrencilerimizin milli duygularını diri tutarak tarihine ,geçmişine sahip çıkacak nesilleri yetişmeleri için Türkiye aşkına çarpan yürekler yetiştirmek için farkındalık oluşturmuştur.

 15 Temmuz gecesi yaşanan tarihî direnişe katılan milletimizin her bir ferdine, o gece gazilikle şereflenen gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, istiklal ve istikbal mücadelemizdeki tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. O gece namlulara, tanklara  gövdelerini siper eden bu milletin evlatlarının asaletini anlatmaya kelimeler yetmez. O aziz milletin evlatlarını bu şuurla yetiştirmek bizim sorumluluğumuzdur. Öğrencilerimize bu seminerin sunumunu yapan Zonguldak Fen Lisesi Müdürümüz Doktor Murat SEVİNDİK' e teşekkür ediyorum.Bu destansı mücadeleyi Unutmadık,Unutmayacağız,Unutturmayacağız..

 

29-12-202229-12-202229-12-202229-12-2022

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.