ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZONGULDAK’TA OKUL ÖNCESİ OKULLAŞMA HEDEFİ %100

     Zonguldak il genelinde okul öncesi okullaşma oranının bakanlığımız hedefleri altında olması nedeniyle ilçelerimiz ve merkezde farkındalık oluşturulması için okul öncesi tanıtım etkinlikleri yapıldı.  
ZONGULDAK’TA OKUL ÖNCESİ OKULLAŞMA HEDEFİ %100

     Zonguldak Valisi Ahmet ÇINAR’ ın destekleriyle, Kemal Köksal Şehir Stadyumunda yapılan “Eğitime Geç Kalma Okul Öncesinden Başla”  konulu  “Zonguldak Okul Öncesi Eğitimi Tanıtım Günleri” açılış törenine Belediye Başkanımız Sayın Muharrem AKDEMİR, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, Zonguldak daire müdürleri,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İlhan Sabit MEMİŞ, İsmail ÖZTÜRK, 37 resmi ve özel okul müdürleri,  öğrenciler ve öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı.

     Zonguldak´ ta okul öncesi okullaşma hedefini % 100 olarak belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE yaptığı konuşmada:

    " Saygıdeğer Zonguldak Halkı,

  Şu anda Zonguldak’ ta 19  resmi okulumuz,  9 özel anaokulumuz mevcuttur. 19 resmi anaokulumuzda 6553 öğrencimiz, 9 özel eğitim anaokulumuzda 525 öğrencimiz okumaktadır. 145 ilkokulda anasınıfı olup, 64 ilkokulumuzda anasınıfı bulunmamaktadır. 24 ortaokul bünyesinde anasınıfı açılmış bulunmaktadır. Bizim hedefimiz Zonguldak’ ta mevcut olan 430 okulumuzun bünyesinde de anasınıfı açmaktır. Biz bunu tabii ki sizlerle başaracağız. Biz bu konuda gece gündüz çalışmaya hazırız. Zonguldak’ta 36-60 ay  arası okullaşma oranı %42’dir.  Türkiye ortalaması ise %41. Türkiye ortalamasının çok küçük bir oranda üzerindeyiz. Fakat biz Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü olarak valimizin himayelerinde bu oranı % 100’ e çıkarmayı hedefliyoruz. Zonguldak’ ta  anneanneler, babaanneler torunlarını çok seviyor ve çok sahipleniyor. Biz de onları çok seviyoruz. Fakat hayatımızın bir gerçeği, bu çocuklarımızın küçük yaşta eğitime ihtiyaçları var. Zonguldak halkı için bütün imkanlarımızı seferber ederek okullaşma oranını arttırmaya kararlıyız. Bakanlığımızın da stratejik planındaki hedefi budur. Okullaşma oranını % 100’ e çıkarmaktır. Bu hedefler doğrultusunda Zonguldak’ta tüm  ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya kararlıyız.

     Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, tüm anaokulu müdürlerine, bünyesinde anasınıfı bulunan okul müdürlerine, burada görev yapan öğretmenlerime, siz değerli velilerime ve sevgili öğrencilerime sevgilerimi ve saygılarımı iletir, bizden hiçbir desteğini esirgemeyen Saygıdeğer Valimiz Sayın Ahmet ÇINAR’ a  teşekkür ederim. " dedi.

30-05-201830-05-201830-05-2018

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.