ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZONGULDAK MEM’ DE BAYRAMLAŞMA

 Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bayramlaşma merasimi, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE’ nin öncülüğünde yapıldı.   14 Haziran arefe günü ile başlayıp 17 Haziran 2018’de sona erecek olan Ramazan Bayramı öncesi düzenlenen bayramlaşma programında İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE ve milli eğitim yöneticileri, personelin bayramını tebrik ettiler.
ZONGULDAK MEM’ DE BAYRAMLAŞMA

Bayram Mesajı:

      Değerli Milli Eğitim Çalışanları, Kıymetli Öğrenciler, Sevgili Veliler,

   On bir ayın sultanı Ramazan ayını idrak etmenin mutluluğu ve huzuru içerisinde Ramazan Bayramına kavuşmuş bulunuyoruz.  Öncelikle tüm İslam Alemi’ nin Mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.

    İnancımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirir, millet olma iradesini ve kardeşliği en üst düzeyde hissettirir, kırgınlıkları affettirir, mutluluk ve huzur dolu bir ortam meydana getirmeleri ile sosyal düzeni sağlar. Bu yönleriyle müstesna günlerdendir.

  Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret etmek, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir. Bu mübarek ay boyunca sizlerin yanında olduk. İftar sofralarını paylaştık. İhtiyaç sahibi insanlarımıza el uzattık. Özveriyle görevlerini yerine getiren personelimize teşekkür ediyorum. Sıhhat, merhamet ve yardımlaşma, bu ayın insanlara getirdiği en önemli getirisidir. Hepinizin bu nimetlerden gönlünce feyizlendiğini ümit ediyorum.

   Toplumsal yaşantımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramlar, insanların birbirine yaklaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsattır. Bu vesile ile şehitlerimizi, gazilerimizi, yakınlarını unutmayalım. Fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, huzur evinde barınan yaşlılarımızı ve sevgi evlerinde kalan yavrularımızı yalnız bırakmayacağınıza, büyüklerinizin hatırını alıp küçüklerinizi sevindireceğinize yürekten inanıyorum.

    Bu duygu ve düşünceler içerisinde, hep bir arada huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, tüm eğitim çalışanlarımızın, velilerin ve sevgili öğrencilerimizin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlar, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir bayram diler sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Pervin TÖRE

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.