ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Rumeysa Çiloğlu ‘Ölümsüz bir tarih Çanakkale’ kompozisyonu ile Türkiye 3’ncüsü oldu.

"Çanakkale Ruhu ve Gençlik" konulu kompozisyon yarışmasında Zonguldak  İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Rumeysa Çiloğlu ‘Ölümsüz bir tarih Çanakkale’ kompozisyonu ile  Türkiye 3’ncüsü oldu. Çiloğlu ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan’dan aldı.
Zonguldak  İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Rumeysa Çiloğlu ‘Ölümsüz bir tarih Çanakkale’ kompozisyonu ile  Türkiye 3’ncüsü oldu.

Birlik Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği ve Genç Birlik tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle organize edilen, "Çanakkale Ruhu ve Gençlik" konulu kompozisyon yarışmasının ödül töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın katılımlarıyla 19 Mart Perşembe günü gerçekleştirildi. Çanakkale Zaferi´nin 100. yılını kutlamak, Çanakkale Zaferi´ndeki diriliş ruhunu gençliğe taşımak ve şehitlerimizi yad etmek amacıyla Türkiye genelinde liseler arasında düzenlenen yarışmanın finali Haliç Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapıldı. Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yanı sıra, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, İstanbul Valisi, milletvekilleri  ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Rumeysa Çiloğlu ‘Ölümsüz bir tarih Çanakkalekompozisyonu ile Türkiye üçüncüsü oldu ve Milli Eğitim Müdürü Turgut Öbek, İMKB Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ayla Dilek hep birlikte ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ellerinden aldılar. 

 

Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek "Çanakkale Ruhu ve Gençlik" konulu kompozisyon yarışmasında Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Rumeysa Çiloğlu’nun önemli bir başarıya imza attığını ifade ederek “Bakanlığımız ile Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği iş birliğinde, hakikat bayrağını yere düşürmemek için gerçekleştirilen bir var oluş destanı olan Çanakkale Savaşı´ndaki diriliş ruhunu gençliğe taşımak ve şehitlerimizi yâd etmek amacıyla, lise ve yaygın öğretim kurumları öğrencileri arasında "Çanakkale Ruhu ve Gençlik" konulu, lise ve yaygın eğitim kurumlan öğrencileri arasında düzenlenen ödüllü kompozisyon yarışmanın ödül törenine İMKB Anadolu Lisesi Müdür yardımcımız Ayla Dilek, öğrencimiz Rumeysa Çiloğlu ve dedesi ile birlikte gittik. Gerçekten bir birinden yetenekli ve bir birinden duygusal Çanakkale Zaferi’ne yakışır eserler yarışmaya katılmıştı. Öğrencimiz  Rumeysa Çiloğlu’nun eseri de Türkiye üçüncüsü oldu. Büyük başarı sergiledi; ödülü ise Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.