ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZONGULDAK EBA DESTEK NOKTALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE 2020-21 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜVENLİK VE İSTİŞARE TOPLANTILARI YAPILDI

ZONGULDAK EBA DESTEK NOKTALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE  2020-21 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜVENLİK VE İSTİŞARE TOPLANTILARI YAPILDI

    18 Eylül Cuma günü saat 14.30'da Merkez Öğretmenevi Konferans Salonunda Zonguldak Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ' ın katılımıyla Zonguldak EBA Destek Noktaları ile 2020-21 Eğitim Öğretim Yılı Güvenlik ve İstişare Toplantıları yapıldı. Toplantıda Vali Yardımcısı Turgut SUBAŞI, Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim ALAN, İl Jandarma Kıdemli Albay Gönen SÜSLÜ, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin TURANLI, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet KARAYILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, köy ve belde muhtarları hazır bulundular.

     Toplantı başlangıcında İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Zonguldak EBA Destek Noktaları hakkında bilgi paylaşımda bulundu. İl Müdürümüz Ali TOSUN konuşmalarında;" 21 Eylül Pazartesi günü tüm ülkemizde olduğu gibi Zonguldak geneli 1.sınıflar ve okulöncesi sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlıyor. Covid-19 salgın sürecinin etkilerinden dolayı yüz yüze eğitime devam kararı alınmayan 2. sınıflardan 12.sınıflara kadar yaklaşık 90 bin öğrencimiz bilişim ağı üzerinden uzaktan eğitim yoluyla eğitimlerine devam edecektir." dedi.

    Ayrıca; "Uzaktan eğitim sürecinde özellikle kendi imkânları (sosyo-ekonomik sebeplerle ) ile internet tablet, bilgisayar ihtiyacından dolayı uzaktan eğitime erişemeyen dezavantajlı öğrencilerimiz için EBA erişim desteğine ihtiyaç duyulmaktadır." diyerek Müdürümüz sözlerine şöyle devam etti. "İlimiz EBA aktif kullanım istatistiklerine göre 81 İl Türkiye genelinde 1. sırada yer almaktadır. Öğrenciler ve Öğretmenler EBA İçeriklerine erişmek için; EBA TV Kanallarını, EBA Ders Platformunu,  EBA Canlı Sınıf Yüz Yüze uzaktan eğitim uygulamasını kullanabilir. Ülkemiz genelinde yapılan çalışmalar neticesinde toplam EBA Destek Noktası sayısı 5.000'i aşmış olup, ilimizde de EBA Destek noktaları ivedilikle hazır hale getirilmiş ve çalışmalar devam etmektedir. 17 Eylül 2020 itibariyle ilimizde 125 EBA Destek Noktası mevcuttur. Özellikle köy ve beldelerde ikamet eden ulaşım sorunundan dolayı taşıma merkezi okula ya da kendisine en yakın destek noktasına ulaşamayan öğrencilerimizin yerel düzeyde desteklenmesi gerekmektedir. Bu öğrencilerimiz  http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr/  internet adresinden EBA Destek Noktalarını öğrenebilirler." diyerek İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN sözlerini bitirdi.

     Zonguldak Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ, 2020-21 Eğitim Öğretim Yılı Güvenlik ve İstişare konularında bilgi paylaşımında bulundu. "Yüz yüze eğitimin başlayacağı bu süreçte ülke ve dünya genelinde daha olumlu düzeye gelemedik. Salgınla mücadelede ilimiz iyi gidiyor olsa da tedbiri elden bırakmamalıyız. Bu eğitim öğretim yılının başında Uzaktan eğitime ulaşamayan, ulaşım imkânları kısıtlı öğrencileri öncelikli konuşacağız. Bu öğrencilerimizin sorunlarını çözebilmemiz için de Kamu kurum ve kuruluşlarının, STK'ların, eğitim gönüllülerinin destekleri gerekiyor. " dedi.  Sayın Valimiz; " Eğitim, toplumumuzda her alanı yönlendiren değerdir. Okullar belirli bir süre sonra açılacak. Muhtarlarımız servis araçlarını kontrol edecekler. Madde kullanımıyla mücadelede önemli yol kat edildi.  Emniyet Genel Müdürlüğümüz "UYUMA" diye bir uygulama başlattı." diyerek sözlerine devam eden Sayın Valimiz, vatandaşlık kimlik kartı değişimi konularında muhtarlarla konuştu. Kurum müdürlerinin ve muhtarların internet bağlantısı sorunlarını dinleyen Sayın Valimiz, TÜRK TELEKOM Zonguldak Müdürü yetkililerinden bilgi aldı ve soru ? cevap şeklinde devam eden konuşmaların ardından toplantıya son verdi.

18-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-2020

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.