ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UNICEF´ten Okul Öncesi Öğrencilerine Maddi Destek

               Çocukların okul öncesi eğitim dönemine başlaması ve bu sürecin sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi için Bakanlığımız tarafından yürütülen okul öncesi eğitime yönelik çalışmalara UNICEF Türkiye Milli Komitesi topladığı bağışlar aracılığı ile destek vermektedir.
UNICEF´ten Okul Öncesi Öğrencilerine Maddi Destek

 

 

Bu kapsamda UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından çocuk başına yıllık 300 TL bağış aktarımı kapsamında, İlimizde tespit ettiğimiz Sosyo-ekonomik yönden dezavantajlı yerleşim yerlerinde hiç aidat alınmayan ana sınıfları bulunan 16  okulumuzda 160 öğrencimize, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında sırf maddi imkânsızlıklar nedeniyle okula gelemeyen çocukların okula kazandırılması amacıyla onların giyim, kırtasiye, temizlik ve beslenme giderleri için kullanılmak üzere ödenek aktarılmıştır.

 Buna göre 24-25 Mart tarihlerinde Müdürlüğümüze ve  bağış aktarımı yapılan okullara, UNICEF temsilcisi Didem AKAN tarafından ödeneğin yerinde kullanımının izlenmesi amacıyla ziyaretler gerçekleştirmiştir.

            İzleme ziyaretleri olumlu geçmiş olup, ziyaret ettiği okullarda okul idarecileri, okul öncesi öğretmeni, programdan faydalanan öğrenciler ve velileri ile görüşen UNICEF temsilcisi Didem AKAN tarafından ödeneğin yerinde kullanıldığı ve bu okullarımızda okul öncesi okullaşma oranında ciddi artışlar olduğu  gözlenmiştir.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.