ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Murat KAPICI´ nın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı:

      17 Eylül 2018 Pazartesi günü, yani bugün başlayan ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek olan 2018–2019 Eğitim- Öğretim yılı öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim adına çalışanlarımıza ve tüm ülkemize hayırlı olsun.
Sayın Murat KAPICI´ nın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı:

     Değerli Öğretmenlerim,

     Eğitim meşakkatli bir yoldur. Özveri ister. Samimi olmayı gerektirir. Ve her şeyden öncesi eğitim sabır işidir. 

     Eğitim verdiğiniz bu yavrularınızı hiçbir zaman küçük olarak görmeyin. Onlara bir birey, yetişkin gibi davranın. Onları dinleyin ve önemli hususlarında onları övün. Onlara gurur kırıcı sözler söylemeyin. Onları geleceğimizin birer Atatürk’ ü olarak yetiştirin.

    Onlara adaletli davranın ki adaleti öğrensinler. Onlara vicdanlı olun ki, vicdanlı olmayı öğrensinler. Onlara özgürlüğün kıymetini öğretin ki, özgür olmak için mücadele etsinler. Kısacası erdemi, ahlakı, her türlü kutsal değeri sizinle yaşayarak öğrensinler.

     Saygıdeğer Veliler,

      Eğitim sadece okulda verilen bir davranış değildir. Evde ve sokakta her alanda verildiğini unutmayın. Okulda verilen davranışlar, evde ve sokakta pekiştirilmediğinde kalıcı davranışlara dönüşmez.

     Bize ve öğretmenlerimize güvenin.  Lütfen sınıfın huzurunu bozacak davranışlardan kaçının. Öğretmenlerimin sınıf hâkimiyetlerini bozacak davranışlarda bulunmayın ve okul yönetimlerimizle uyum ve işbirliği halinde olun. Unutmayın ki başkasının çocuklarının başarısıyla övünen tek meslek grubu öğretmenlerdir.

     Çocuklarımızın daha çok Matematiğe daha çok Türkçeye daha çok Sosyal Bilgilerine ihtiyacı yok. Çocuklarımızın çocuk gibi yaşamaya ihtiyacı var. Onları bir yarış atı gibi yarıştırmayın. Unutmayın ki, zamanı gelmeyen yumurta çatlamaz ve zamanı gelmeyince kuş yuvadan uçmaz.

      Sevgili Öğrencilerimiz,

      Okula yeni başlayanlarınız, bir hafta uyum eğitimine tabi oldular. Sizler bizler için değerlisiniz. Bilgiyi sevin, öğrenmek için yarışın. Öğretmenleriniz sizlerin eğitimi için okullardalar. Öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyeceğinizi, başarmak için birbirinizle yarışacağınızı, okulunuzu koruyup kollayacağınızı ve en önemlisi iyi bir vatandaş olacağınızı ümit ediyorum.

     Değerli Zonguldaklılar,

     Eğitim ortamını bir habitat olarak değerlendirmeliyiz. Zonguldak’ımızdaki başarılar bireyselden öteye gidememektedir. Bu artık değişmelidir. Bunun için de bu şehirde yaşayan her insan bu taşın altına elini koymalıdır. Eğitimde var olan eksikliler bir kişiyle veya birkaç kişiyle düzelmez. Topyekûn çalışma gerektirir. Çocuk sokağa çıktığında aldığı eğitimi sokakta da görmelidir. Yerde çöp görürse, sokakta yanlış cümleler ve davranışlar görürse, evinde farklı uygulamalar görürse bu eğitimi sekteye uğratır.

     21. yy’ da dünyamız bambaşka boyutlara doğru gitmektedir. Bir bakıyoruz çağın gerektirdiği en son teknoloji çevremizde, yanımızda veya elimizde, bir bakıyoruz en ilkel yaşantı, savaşlar, göçler kapımızda. Ben sadece Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji dersini öğrendim dersek yanılırız. Sosyal olmaya, İnsani ilişkilerimizi de iyi bir şekilde yürütmeye önem göstermeliyiz. Milli Eğitim Bakanımız Prof.Dr. Ziya SELÇUK Beyefendi’nin belirttiği gibi çocuklarımızı şimdiye uyandıralım, bugünü bulalım ki geleceğimize güvenle bakabilelim.

      Ülkemizin gelecek vizyonuna ulaşması için, Zonguldak olarak üstümüze düşen görevi, eğitimde hedeflenen başarıya ulaşarak yapacağımıza inanıyoruz.  “Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ‘ ün belirttiği gibi bu davada öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Biz öğretmenlerimize, kadromuza güveniyoruz. Öğrencilerimizden çalışma anlamında, velilerimizden de ilgi anlamında daha çok gayret bekliyoruz.

      2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının hepinize hayırlı olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimle sizi selamlıyorum.

                                                                                                       Murat KAPICI

                                                                                    Zonguldak Milli Eğitim Müdürü V.

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.